logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Grodzą place zabaw. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci

16.02.2018 07:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Grodzą place zabaw. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci
fot. iszczecinek.pl

Maluchy bawiące się na placach należących do Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mogą bawić się bezpiecznie. Spółdzielnia od pewnego czasu zabrała się za grodzenie należących do niej terenów przeznaczonych do zabaw dla najmłodszych. Niemal połowa z ponad 30 placów, którymi administruje SzSM będzie ogrodzona.

- Wszystko po to by zapewnić najmłodszym mieszkańcom bezpieczeństwo w czasie zabaw –mówi Damian Ludka, kierownik działu technicznego Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. –Grodzimy w pierwszej kolejności place zabaw znajdujące się w pobliżu ulic.

Grodzenie placów zabaw ma także na celu ograniczenie wchodzenia zwierząt. Czasami robi się to także ze względów estetycznych. Średni koszt ogrodzenia placu zabaw metalową siatką to kilkanaście tysięcy złotych.

Warto zaznaczyć, że ma przepisu, który jednoznacznie nakazywałby przymus ogradzania placów zabaw dla dzieci. Jest to przede wszystkim dobra wola zarządcy. 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności