logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Granty dla strażaków OSP Łubowo i OSP Juchowo - Orlen pomaga

01.10.2018 09:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Granty dla strażaków OSP Łubowo i OSP Juchowo - Orlen pomaga

Orlen jak co roku przyznaje granty. Tym razem otrzyma je aż 360 jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju. Z naszego powiatu załapały się OSP Juchowo i OSP Łubowo.
Projekt nazywa się "Program pomocy strażom pożarnym". Organizatorem jest PKN ORLEN i Fundacji ORLEN – Dar Serca. Wnisoki można było skłądać do 10 kwietnia tego roku.

Duży grant, bo aż 50.000 zł otrzymała OSP Łubowo. "Bardzo się cieszymy. Przeznaczymy te środki na zakup łodzi ratowniczej." - informuje nas Tomasz Muryn prezes OSP Łubowo.

OSP Juchowo wnioskowała o 2500 zł. Jak mówi naczelnik OSP Juchowo Łukasz Adamczyk kwotę przeznaczą na zakup detektora wielogazowego. To drugi raz kiedy udało się im pozyskać grant od Orlenu. Pierwszy raz był dwa lata temu. Prócz tego w Juchowie liczą na dodatkowe środki pieniężne z Ministerstwa Sprawiedliwości z projektu Wsparcie dla OSP.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności