logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Gorączka sobotniej nocy?! Nie w Szczecinku!

05.11.2016 17:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Gorączka sobotniej nocy?! Nie w Szczecinku!
fot. wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Mogłoby się wydawać, że Szczecinek jako "miasto turystyczne" ma do zaoferowania wiele miejsc, w których przyjemnie można spędzić sobotni wieczór. Mieszkańcy zapytani o to, czy jest gdzie wybrać się wieczorem, są jednak innego zdania.

-Nie ma dokąd pójść, ani żeby posiedzieć ze znajomymi, ani żeby potańczyć.

-Co z tego, że jest dużo pubów, jak w niektórych jest za mało miejsca, inne są drogie, a jeszcze inne zamknięte o 22:00.

-Od dawna zapraszamy znajomych do siebie, bo i tak nie ma w mieście miejsca, gdzie można by było iść się pobawić.

Faktem jest, że szczecinecczanie coraz częściej rezygnują z weekendowego wyjścia na miasto, wolą zostać w domu, zaprosić znajomych i urządzić domówkę, która też oczywiście jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie sobotniego wieczoru.

-Raz w miesiącu spotykam się ze znajomymi na piątkowej partycje pokera, siedzimy do rana i rozmawiamy, bawimy się zdecydowanie lepiej niż w jakimś lokalu.

-Co parę tygodni robimy domówkę, schodzą się znajomi, każdy przynosi coś dobrego do jedzenia, a dzieci kładziemy spać w jednym pokoju.

Problem z weekendowym wyjściem mają szczególnie młodzi ludzie, najbardziej ze względu na brak jakiegokolwiek miejsca, w którym można by było np. potańczyć. Coraz częściej licealiści w weekendy wyjeżdżają do większych miast takich Poznań czy Szczecin, w których zdecydowanie więcej się dzieje, jest to dla nich okazja by sprawdzić jak wygląda studenckie życie.

-Moja siostra studiuje w Gdańsku, jak tylko jest okazja to do niej jadę, chodzimy na koncerty i na mecze.

-Często jeżdżę do Poznania, w przyszłym roku chciałabym tam studiować. Weekendy w Poznaniu to zupełnie inna zabawa niż w Szczecinku.

W sezonie zdecydowanie łatwiej było znaleźć miejsce, w którym można było posiedzieć ze znajomymi, niektóre lokale urządzały nawet wieczorki taneczne.  Niestety wraz z nadejściem jesieni, skończyły się ogródki i wieczorki, a większość szczecineckich lokali o godzinie 22:00 jest już zamknięta.

-Przyjechał do mnie kolega z drugiego końca Polski, na jeden wieczór. Chciałam go gdzieś zabrać, żeby trochę posiedzieć i pogadać. Z pierwszego lokalu Pani wyprosiła nas o 21:30, z drugiego o 23:00 a z trzeciego o 24:00. Było mi trochę głupio, że w 40 tysięcznym mieście nie ma gdzie posiedzieć - skarży się spotkana na ulicy mieszkanka naszego miasta.

Wiele razy mowa była o stworzeniu w Szczecinku dyskoteki, jednak na rozmowach się skończyło. Wiele osób ze Szczecinka jeździ się pobawić do oddalonego o 60 km Złotowa, który jest od naszego miasta o połowę mniejszy.

Fajnie, że mamy festiwal Disco Polo i mnóstwo ciekawych imprez w trakcie sezonu. To miłe, że dużo rzeczy dzieje się w kinie także jesienią i zimą. Jednak mimo wszystko dobrze by było mieć się gdzie pobawić, posłuchać dobrej muzyki czy posiedzieć ze znajomymi, w zwykłą szarą i deszczową sobotę, kiedy pogoda jest typowo barowa.

/es/

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności