logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Gdzie od 1 października szukać pomocy medycznej w nocy i święta?

29.09.2017 05:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Gdzie od 1 października szukać pomocy medycznej w nocy i święta?
fot. iszczecinek.pl

Z końcem września w wielu miastach zmieni się lokalizacja ośrodków tak zwanej pomocy doraźnej. Od 1 października nocami i w dni wolne lekarze będą przyjmować tylko w przychodniach przyszpitalnych. To efekt zmian w ustawie zdrowotnej i wprowadzenia sieci szpitali.

-Chodzi o odciążenie obleganych obecnie szpitalnych oddziałów ratunkowych - tłumaczy Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ w Szczecinie. - Na izbę przyjęć i szpitalne odziały ratunkowe trafiają pacjenci, którzy nie wymagają pilnej interwencji. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna powinna rozładować te kolejki - mówi.

W Szczecinku nie będzie zmian. Pomoc udzielana będzie tak jak dotychczas - w przychodni przy ul. Kilińskiego 1 (tel. 94-366-19-50).

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności