logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Gazeta Szczecinecka - nowy tygodnik lokalny!

24.01.2018 23:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Gazeta Szczecinecka - nowy tygodnik lokalny!
fot. Gazeta Szczecinecka

W drugiej połowie lutego na szczecineckim rynku medialnym pojawi się nowy tygodnik - Gazeta Szczecinecka. Tworzona jest przez dziennikarzy niezwiązanych z naszym miastem i powiatem, bo siedziba firmy jest w Miastku, gdzie wydają popularną tam Gazetę Miastecką.

- Sądzę, że to nasz atut, bo brak lokalnych powiązań bardzo ułatwia dziennikarzowi pracę. Nie mamy tu znajomych, rodzin, nikogo nie znamy. Tak samo było zresztą w Miastku, bo ja osobiście pochodzę z okolic Bytowa. Przez 12 lat pracy w Miastku nie przeszedłem z burmistrzem “na Ty”, bo takie mam podejście do tej pracy. Wolę być bliżej mieszkańców niż władzy i to dzięki bliskiemu kontaktowi ze społeczeństwem udało się nam odnieść sukces. Teraz czas na Szczecinek

- mówi Mateusz Węsierski, redaktor naczelny Gazety Szczecineckiej

Zaznacza, że jego “religią” jest niezależność i obiektywizm. Nie boi się podejmować trudnych tematów.

- To nie jest tak, że nastawiamy się wyłącznie na atakowanie władzy, bo jeśli coś dobrego dana władza robi, to również o tym napiszemy. Na pewno jednak wdzięcznym współpracownikiem jest zawsze opozycja, bo to ona wytyka władzy błędy, a przecież człowiek podobno uczy się na błędach. Moim zdaniem zadaniem dziennikarza jest naświetlanie takich niedociągnięć, aby władza pracowała lepiej - komentuje Węsierski. - Uważam, że burmistrz jest sługą swoich mieszkańców, a przynajmniej tak powinien się zachowywać.

Gazeta Szczecinecka już teraz zaprasza do współpracy. Można zgłaszać każdy temat, od dziury w drodze zaczynając, a kończąc na poważnych przewinieniach lokalnych VIP-ów.

- Nie boimy się podejmować trudnych tematów, ale tzw. oszołomami też nie jesteśmy. Jeśli mamy o nieprawidłowościach napisać, to najpierw każdą sprawę zbadamy i przepytamy wszystkie strony - zapowiada redaktor Gazety Szczecineckiej. - Już teraz mamy kilka zgłoszeń ze Szczecinka. Jedno z nich dotyczy pewnego wysoko postawionego pana, a drugie pewnej dużej firmy. Efekty naszej pracy będą opublikowane w pierwszym wydaniu Gazety.

Jeśli masz temat dla Gazety Szczecineckiej, napisz do nich wiadomość na adres [email protected] albo zadzwoń pod numer 513 313 112

- Jeśli taka będzie wola rozmówcy, gwarantujemy anonimowość, bo obowiązuje nas tajemnica dziennikarska. Zapraszamy też na nasz dopiero co uruchomiony fanpage na Facebooku. Wystarczy poszukać konta o nazwie “Gazeta Szczecinecka”. Można się tam z nami skontaktować - zachęca Węsierski.

Gazeta Szczecinecka będzie ukazywać się w każdą środę. Sklepy zainteresowane jej dystrybucją proszone są o kontakt pod nr 513 313 112. Mogą się tam zgłaszać również reklamodawcy.

Jeśli zlecisz reklamę w pierwszych czterech wydaniach Gazety Szczecineckiej, gratis dostaniesz reklamę w Gazecie Miasteckiej, która swoim zasięgiem obejmuje m.in. gminę Biały Bór.

Poniżej link do jednego z ostatnich wydań Gazety Miasteckiej. Warto przejrzeć, bo Gazeta Szczecinecka będzie bliźniaczo podobna. Jak widać, dominują tam sprawy zgłaszane przez tzw. zwykłych ludzi.

- Szerokim łukiem omijamy urzędowe ogłoszenia i propagandowe teksty opłacane przez ratusz. To nie dla nas. Wolimy zadawać burmistrzowi trudne pytania, ale by móc to czynić, nie możemy być od lokalnej władzy uzależnieni. Naszym zwierzchnikiem jest lokalne społeczeństwo - podkreśla redaktor naczelny Gazety Szczecineckiej.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności