logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Finansowe problemy przy budowie obwodnicy Szczecinka? GDDKiA wyjaśnia

17.12.2018 09:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Finansowe problemy przy budowie obwodnicy Szczecinka? GDDKiA wyjaśnia
fot. GDDKiA / Axis Geodezja

Pojawiły się problemy z płatnościami dla podwykonawców pracujących przy budowie obwodnicy Szczecinka – takie sygnały zaczęły docierać do naszej redakcji. Pierwsze informacje w tej sprawie otrzymaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy informacje te potwierdził nam przedstawiciel jednej z firm, który prosił o anonimowość.

Nasz rozmówca stwierdził, że planuje nawet zejście z placu budowy jeśli nie zostanie mu uregulowana należność. Jak sytuacja wygląda obecnie? O wyjaśnienia poprosiliśmy głównego inwestora Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

-Aktualnie żaden podwykonawca nie sygnalizuje takiego problemu. Inwestorowi nie są także znane przypadki zejścia podwykonawcy z placu budowy z powodu braku płatności –mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA oddział Szczecin.

Nasz rozmówca wyjaśnia, że wymogiem inwestora jest, aby wszystkie firmy podwykonawcze wykonujące roboty budowlane i pracujące przy budowie obwodnicy Szczecinka miały zawarte z wykonawcą umowy. Wykonawca zobowiązany jest w okresach comiesięcznych składać dowody wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom biorącym udział w realizacji odebranych robót budowlanych wraz z zestawieniem wystawionych przez nich wymagalnych faktur VAT.

-Ponadto w siedzibie inwestora organizowane są co miesiąc dni otwarte dla podwykonawców, a informacja o dacie spotkania jest każdorazowo zamieszczana na stronie internetowej kontraktu. Są to spotkania przewidziane specjalnie dla podwykonawców, którzy chcieliby zgłosić jakiekolwiek trudności z uzyskiwaniem należności od wykonawcy –dodaje M. Grzeszczuk.

Na koniec listopada przy budowie obwodnicy Szczecinka pracowało 174 zatwierdzonych przez inwestora podwykonawców, usługodawców i dostawców. W tej grupie jest także kilkanaście firm ze Szczecinka.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności