logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Filia ZORD w Szczecinku już oficjalnie. Pierwsze egzaminy 4 kwietnia [WIDEO]

17.03.2017 17:01
A A A
Zdjęcie do artykułu Filia ZORD w Szczecinku już oficjalnie. Pierwsze egzaminy 4 kwietnia [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Od chwili podania do opinii publicznej informacji, iż Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis rozpoczął starania o utworzenie w Szczecinku oddziału terenowego ZROD Koszalin, wszyscy przyszli kierowcy wyczekiwali tego momentu z wyjątkową niecierpliwością i utęsknieniem. I doczekali się! Wyjazd na egzaminy do Piły czy Koszalina to już przeszłość.

Po długim i niełatwym procesie procedowania swoje podpisy pod ostateczną umową stwierdzającą powołanie do życia szczecineckiej filii ZORD złożyli dziś (17.03) Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Wicestarosta Marek Kotschy  oraz Dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie Eugeniusz Romanów. Jednocześnie podpisano osobną umowę dotyczącą użyczenia przez Powiat Szczecinecki nieruchomości, w której zlokalizowana jest baza nowego ośrodka. Tę parafował również Kierownik Zakładu Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego Sławomir Elegańczyk.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli ponadto: Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Wyszomirski - który od samego początku wspierał przedsięwzięcie, Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk, Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, Burmistrz Barwic Zenon Maksalon oraz Wicewójt gminy Grzmiąca Krzysztof Oleś.

-Inicjatywa utworzenia oddziału terenowego wyszła od władz lokalnych powiatu szczecineckiego, którą bardzo mocno wsparł Radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Wyszomirski – powiedział Marszałek Olgierd Geblewicz. –Bardzo się cieszę, że przyszli kierowcy z powiatu szczecineckiego będą mieli ułatwiony dostęp do egzaminu. Ale nie tylko oni, bowiem zakładamy, że również mieszkańcy powiatu wałeckiego będą z tej placówki korzystać. Cieszy również fakt, że nasi kursanci nie będą musieli wyjeżdżać poza granice naszego województwa.

Marszałek Geblewicz pogratulował i podziękował wszystkim zaangażowanym w utworzenie ośrodka oraz podkreślił, że jest on pierwszym zamiejscowym punktem w województwie zachodniopomorskim.

Do tych słów odniósł się również Starosta Krzysztof Lis:

-Tak jak marszałek wspomniał jest to pierwszy taki punkt, a jak wiadomo pierwsi mają trudniej. Niemniej mam nadzieję, że powiat szczecinecki przetarł pewne ścieżki związane z możliwością utworzenia innych oddziałów w naszym województwie (…) Półtora roku pracowaliśmy aby to przedsięwzięcie zrealizować. Cieszę się niezmiernie, że będziemy mogli przejąć tych wszystkich kursantów, którzy wyjeżdżali do Piły. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie było ich mało, bo według naszych szacunków w Pile odbywało się około 1600 egzaminów.(…) Jako samorząd powiatowy byliśmy bardzo zdeterminowani aby w Szczecinku utworzyć oddział terenowy koszalińskiego ZORD-u. Zainwestowaliśmy spore środki finansowe na przygotowanie tego co związane było z poszczególnymi obiektami, zwłaszcza placu manewrowego(…) Wspólnymi siłami, razem z ZORD-em udało nam się to przedsięwzięcie zrealizować.

Na zakończenie Starosta również podziękował wszystkim partnerom uczestniczącym w realizacji niełatwego zadania. Następnie dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy informującej, iż w budynku ZON mieści się szczecinecki odział ZORD Koszalin.

Po części oficjalnej swoich sił przy zdaniu egzaminu teoretycznego spróbował Marszałek Olgierd Geblewicz. Z kolei Starosta Krzysztof Lis i Kierownik ZON-u Sławomir Elegańczyk „podeszli” do egzaminu praktycznego na placu manewrowym. Wszystko odbyło się w miłej i bezstresowej atmosferze. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie w przypadku pierwszych kursantów, którzy z nadzieją uzyskania upragnionego prawa jazdy kat. AM, B1 oraz B zawitają do szczecineckiego oddziału ZORD już na początku kwietnia.

A już w sobotę 1 kwietnia wszyscy chętni będą mogli zwiedzić ośrodek w ramach Otwartych Drzwi.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności