logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Festiwal balonowy wystartował. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom [WIDEO]

07.07.2018 08:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Festiwal balonowy wystartował. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku zainaugurowano w piątkowy wieczór Festiwal Balonowy 2018. Na teren przy ul. Piłsudskiego zjechało około 50 załóg balonowych, które przybyły do naszego miasta z różnych zakątków świata.

Pierwsze starty w ramach konkurencji „pogoń za lisem”, miały się odbyć w piątkowy wieczór. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Ze względu na dość silny wiatr, konkurencję przekładano na kolejne godziny, aż do momentu kiedy organizatorzy podjęli decyzję o jej odwołaniu. Ostatecznie wydano komunikat, że w powietrze polecą tylko te załogi, które chcą wykonać loty poza konkurencją.

W powietrze wzniosło się kilkanaście kolorowych balonów.

Przed nami jeszcze dwa dni festiwalu. Kolejne stary zaplanowano na sobotę, na godzinę 18:00, oraz na niedzielę – godz. 5:30 i 18:00. Godziny startów mogą zostać przełożone ze względu na warunki atmosferyczne.

Gala Balonowa – sobota godzina 22:00

To prawdziwa uczta dla publiczności. Balony ustawione w półkolu przed trybunami na boisku bocznym OSiR-u w całkowitej ciemności podświetlane będą przez pilotów. To wszystko w rytm doskonale dobranej muzyki. Całym przedstawieniem kierował będzie doświadczony już dyrygent, Pan Marcin Jaczewski. Tego nie można przegapić!!

W tym roku Nocna Gala Balonów ze względów bezpieczeństwa zorganizowana została jako impreza masowa. Oznacza to, że przestrzegać będziemy zaostrzonych norm. Miejsca dla publiczności wypełnione będą tylko do pewnego stopnia. Reszta widzów, której nie uda się wejść, proszona będzie o obejrzenie spektaklu z większej odległości - spoza trybun boiska.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności