logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Europejskie kształcenie w Szczecinku ze wsparciem Programu Regionalnego

13.03.2018 10:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Europejskie kształcenie w Szczecinku ze wsparciem Programu Regionalnego
fot. archiwum

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku adaptuje i doposaża sale dydaktyczne. Pozwoli to na uruchomienie w placówce nowego kierunku kształcenia kierowca mechanik „Europejski Kierowca”. Inwestycja otrzyma prawie 2 mln zł wsparcia w ramach RPO WZ 2014-2020. Dokumenty przyznające unijne dofinansowanie podpiszą w Szczecinku w środę, 14 marca 2018 roku, wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz starosta Krzysztof Lis.

Projekt Zespołu Szkół Technicznych, dla którego organem prowadzącym jest szczecineckie starostwo zakłada adaptację pomieszczeń i wyposażenie bazy dydaktycznej w nowoczesne wyposażenie. Chodzi o zakup sprzętu dla pracowni środków transportu drogowego, pracowni przewozu osób i ładunków oraz warsztatów szkolnych. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 2,2 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski przeznaczy ze środków unijnych prawie 2 mln zł. Wszystko ma być gotowe na nowy rok szkolny 2018/2019. Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.8 „Infrastruktura szkolnictwa zawodowego”.

Zmiany zaplanowane w placówce dotyczą głównie poprawy praktycznego systemu edukacji zawodowej i powiązania go z potrzebami rynku pracy czy technologicznymi wymogami współczesności m.in. w zakresie kształcenia kierowców mechaników. Kierowca mechanik to obecnie trzeci najbardziej deficytowy zawód w Polsce, dlatego inwestycja uatrakcyjni sposób kształcenia i formę zajęć, a nowoczesne urządzenia, np. symulator czy auto elektryczne sprawią, że do ZST w Szczecinku trafiać zacznie coraz więcej chętnych do zdobycia wysokich zawodowych kwalifikacji.

Zespół Szkół Technicznych to jedna z najważniejszych placówek oświatowych w powiecie szczecineckim. Kształci m.in. w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik elektronik, technik obróbki drewna, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa czy technik systemów energetyki odnawialnej. Organizuje wyjazdy studyjne i staże zagraniczne, prowadzi klasę patronacką z Kronospanem oraz współpracuje z lokalnymi firmami i przedsiębiorcami.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności