logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Elektryczny radiowóz już na ulicach Szczecinka [WIDEO]

12.02.2019 10:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Elektryczny radiowóz już na ulicach Szczecinka [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

W ubiegłym tygodniu do Szczecinka dotarł elektryczny radiowóz Nissan Leaf. Nowoczesny radiowóz już można spotkać na ulicach naszego miasta. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie zakupiła cztery takie pojazdy - pozostałe trzy służą policjantom ze Szczecina.

Zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera rozwój elektromobilności. Nowy radiowóz jest ekonomiczny i przyjazny środowisku.

– To auta nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim – przyjazne środowisku. Warto podkreślić, że dzięki samochodom, kupionym w ramach realizowanej wspólnie przez Komendę i Fundusz kampanii „Ekologicznie na czterech kółkach” – rocznie zmniejszona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery o niemal pół tony – powiedział podczas przekazania pojazdów w Szczecinie Paweł Mirowski, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, który dodał, że Funduszowi zależy nie tylko na promocji samochodów z napędem elektrycznym, ale również – na zwiększeniu świadomości mieszkańców dotyczącej bezemisyjnego transportu.

Koszt czterech samochodów elektrycznych to 670 tysięcy złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności