logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Ekspresówka S11 Bobolice-Szczecinek coraz bliżej

19.03.2018 15:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Ekspresówka S11 Bobolice-Szczecinek coraz bliżej
fot. ZUW

W Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S11 od Bobolic do Szczecinka o długości 24,5 km. Koncepcję programową wraz z badaniami geologicznymi, a następnie Projekt Budowlany i Projekty Wykonawcze opracuje za kwotę ponad 6 mln złotych firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Dokumentacja ta pozwoli na uzyskanie decyzji Zezwalającej na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

- Budowa drogi S11 staje się faktem. Zagwarantowane są środki na realizację odcinka Koszalin-Bobolice oraz na przygotowanie wszystkich pozostałych odcinków tej drogi – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

- S11 to bardzo ważna trasa w skali całego kraju, dlatego tak istotne jest abyśmy domknęli jej realizację w naszym regionie – dodał wojewoda Tomasz Hinc.

– Podpisana dziś umowa pozwoli jeszcze podczas ważności Decyzji Środowiskowej złożyć wniosek o decyzję ZRID i starać się o środki na budowę drogi – wyjaśnił Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Odcinek Bobolice-Szczecinek był ostatnim odcinkiem drogi S11, który nie był jeszcze objęty realizacją, bądź trwającym przygotowaniem w województwie zachodniopomorskim.

S11 to droga będąca jednym z głównych szlaków komunikacyjnych Polski w układzie południkowym, łączy Śląsk przez Poznań z Pomorzem Środkowym. Obecnie na teranie województwa zachodniopomorskiego trwa budowa odcinka wspólnego przebiegu dróg S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina oraz obwodnicy Szczecinka. Trwa również opracowywanie Koncepcji Programowej dla odcinka Koszalin-Bobolice, który jest przewidziany do realizacji w latach 2020-2023.

Odcinek drogi S11 Bobolice Szczecinek łączy planowany do realizacji w latach 2020-2023 w formule projektuj i buduj odcinek Koszali-Bobolice ze znajdującą się w budowie obwodnicą Szczecinka. Ten fragment DK nr 11 ma długość 24,5 kilometrów. Na trasie zaplanowano 2 węzły drogowe – Wierzchowo i Szczecinek Północ. Droga przewidziana jest do realizacji jako dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.

ZUW

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności