logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzięki Konradowi Berezowskiemu udało się uratować 80-letnią lipę Rowerzyści dzieciom. Zuzia, Julia i Kamil mają nowe rowery! Już w niedzielę 9 zimowe zanurzenie w wodzie [WIDEO] Polecamy

Dzielnicowi zatrzymali uciekiniera z Zakładu Karnego

17.05.2017 11:55
A A A
Zdjęcie do artykułu Dzielnicowi zatrzymali uciekiniera z Zakładu Karnego
fot. iszczecinek.pl

Szczecineccy policjanci zatrzymali 28–letniego uciekiniera z zakładu karnego. Mężczyzna wolnością cieszył się tylko 4 godziny, potem został zatrzymany przez dzielnicowych i jeszcze wczoraj trafił za kratki, gdzie będzie odbywał pozostałą część orzeczonej kary. Za samowolne oddalenie się z miejsca zatrudnienia grożą mu dodatkowe sankcje karne.

-W poniedziałek (15.05) w szczecineckiej jednostce ogłoszony został alarm w związku z ucieczką dwóch skazanych z ZK w Czarnem – informuje Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku. -Jednego z uciekinierów zatrzymali funkcjonariusze służby więziennej, drugi ze skazanych zdołał uciec. W miejsce gdzie ostatnio widziany był skazany zadysponowane zostały wszystkie siły i środki Policji.  28-latek, który oddalił się w czasie wykonywania prac tzw. zewnętrznych wolnością cieszył  się zaledwie 4 godziny. Dzielnicowi natrafili na torowisku na mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Choć mężczyzna na widok radiowozu podjął próbę ucieczki widząc malejące szanse oddał się w ręce mundurowych.

Chwilę później zatrzymany gdańszczanin został przekazany funkcjonariuszom służby więziennej. Teraz mężczyzna będzie musiał „odsiedzieć” resztę kary. Skazanego nie ominą także dodatkowe konsekwencje prawne związane z jego bezprawnym zachowaniem.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności