logo iszczecinek.pl

Polecamy Sprzęt AGD, mniejsze paczki i ... akordeon! Fordem uderzył w drzewo. Był kompletnie pijany Puchar Polski Karate Kyokushin Klub Pentathlon jak duża fala tsunami  ... Laboratorium PODIMED-u wśród najlepszych w kraju Polecamy

Dzieci z Gminy Szczecinek napiszą Listy dla Ziemi

31.01.2014 20:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Dzieci z Gminy Szczecinek napiszą Listy dla Ziemi
fot. listydlaziemi.pl

Na całego ruszyła II edycja akcji Listy dla Ziemi. W gronie pierwszych uczestników zgłoszonych do akcji znalazła się Gmina Szczecinek.

Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W 2014 roku tematem programu jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji.

Gminy, które zgłaszają się do akcji w deklaracji zgłoszeniowej zapisują m.in. liczbę dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół w całej gminie. Na podstawie deklaracji organizatorzy wysyłają do gmin wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia Listów dla Ziemi.

Przez cała edycję odbędzie się wiele hapennigów, wystaw i innych wydarzeń. W kwietniu w gminach uczestniczących w akcji odbędzie się akcja pisania Listów dla Ziemi.  Na lekcji, w szkole lub na zajęciach w przedszkolu na specjalnym papierze ekologicznym przygotowanym przez Fundację Ekologiczną Arka dzieci piszą listy, w których nakłaniają dorosłych do proekologicznych działań.

Więcej na temat akcji można znaleźć TUTAJ

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności