logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Działacze PiS odpowiadają na pismo burmistrza ws. programu „Mieszkanie Plus”

25.07.2018 20:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Działacze PiS odpowiadają na pismo burmistrza ws. programu „Mieszkanie Plus”
fot. iszczecinek.pl

-Nasze działania są skuteczne. Wystarczył jeden briefing, by Pan Burmistrz zmienił zdanie co do tego programu i zauważył problem związany z budownictwem mieszkań w Szczecinku. A przecież do niedawna był bardzo sceptycznie nastawiony – napisali działacze szczecineckich struktur Prawa i Sprawiedliwości, którzy dodali, że nasi włodarze mieli okazję zapoznać się dogłębnie z tym programem.

-Prawdziwym sprawdzianem intencji PO jest podpisanie listu intencyjnego. Mówienie o rozmowach przy stole to zasłona dymna i działanie niespójne z oficjalnymi deklaracjami. Szkoda, że obecna władza w Szczecinku zauważa problemy ludzi dopiero w kontekście wyborczym –dodają członkowie PiS.

Poniżej pismo Komitetu Prawa i Sprawiedliwości skierowane do burmistrza.

Szanowny Panie Burmistrzu,

w odpowiedzi na Pana pismo, pragniemy wyrazić nasze zadowolenie, że przytoczone w petycji argumenty oraz podpisy prawie pięciuset mieszkańców naszego miasta, pozwoliły Panu dostrzec problemy lokalowe z którymi borykają się mieszkańcy Szczecinka. Jesteśmy jednak rozczarowani brakiem podjęcia  konkretnych działań, jak postulowanym przez nas wystosowaniem listu intencyjnego w sprawie przystąpienia do programu ,,Mieszkanie Plus”.

Wyrażamy również nasze zdziwienie bliżej przez Pana niesprecyzowanymi w piśmie wątpliwościami dotyczącymi funkcjonowania programu ,,Mieszkanie Plus”  zwłaszcza, że jak możemy przeczytać w  odpowiedzi na naszą petycję w dniu 27 czerwca br. przedstawiciel Urzędu Miasta oraz Prokurent w ZGM TBS Szczecinek uczestniczyli w konsultacjach z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego – Nieruchomości podczas których mieli doskonałą sposobność do zadawania pytań i otrzymania szczegółowych odpowiedzi w wyżej wymienionym przedmiocie. Zwracamy również uwagę Pana Burmistrza na fakt, że Program Mieszkanie Plus znalazł uznanie u Burmistrzów oraz Wójtów ponad stu miejscowości w Polsce, którzy podjęli decyzję o wystosowaniu listu intencyjnego w sprawie przystąpienia do programu.

W odpowiedzi na wystosowane  przez  Pana zaproszenie do wspólnych konsultacji, zwracamy się  z prośbą o pisemne sprecyzowanie nurtujących Pana Burmistrza oraz Jego współpracowników pytań. Jesteśmy przekonani, że udzielimy Panu  odpowiedzi, które   rozwieją Pana wątpliwości, co przyczyni się do wprowadzenia w Szczecinku programu ,,Mieszkanie Plus”

Z wyrazami szacunku:

Komitet Terenowy Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności