logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Dwie ulice będą miały zmienioną nazwę

06.10.2016 20:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Dwie ulice będą miały zmienioną nazwę
fot. Google Maps

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni podejmą decyzję o zmianie nazw ulic. Ulice te znalazły się na wykazie sporządzonym przez Instytut Pamięci Narodowej, co do których nie ma wątpliwości, że propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny. Ma to związek z wejściem w życie przepisów ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy ulic, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Dwie ulice będą miały zmienioną nazwę

Co do pierwszej ulicy propozycję dali członkowie szczecineckich struktur Prawa i Sprawiedliwości.  Po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z udziałem mieszkańców PiS zaproponował, aby nazwę ul. Obrońców Stalingradu zmienić na Witolda Pileckiego – wybitnego patrioty, zasłużonego w walce o niepodległość, niezależność i dobro ojczyzny.

W przypadku ul. 9 Maja propozycję złożył Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. Radni zaproponowali, aby nazwę ul. 9 Maja zmienić na ulicę Władysława Bartoszewskiego – polskiego  historyka, publicystę, dziennikarza, pisarza, działacza społecznego, polityka oraz dyplomatę. Władysław Bartoszewski to więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego. Dwukrotnie był ministrem spraw zagranicznych, senatorem IV kadencji, w latach 2007–2015 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kawaler Orderu Orła Białego, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Sesja Rady Miasta odbędzie się 17 października.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności