logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega!

22.07.2018 07:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega!
fot. Gazeta Szczecinecka

Strażak z jednostki OSP Wierzchowo przyznaje, że jest podpalaczem! Podobno przez przypadek spowodował pożar łąki. Podobno tylko raz. Tymczasem jego koledzy z jednostki podejrzewają, że to właśnie on dopuścił się być może nawet 15 podpaleń balotów słomy w okolicach Wierzchowa. Ratownicy z tej jednostki niejednokrotnie wyjeżdżali do takich pożarów, ale sprawcy wciąż na 100 proc. nie ustalono. Podejrzany jest właśnie ich kolega i dlatego został zawieszony. Strażacy czekają aż policja potwierdzi lub zaprzeczy, że to właśnie on.

- To już zaczyna robić się śmieszne, bo baloty płonęły jeden po drugim. Na miejscu nie było żadnych śladów, aczkolwiek na pewno same się nie podpalały - mówi Kacper Kucharczyk, naczelnik OSP Wierzchowo.

Było tak, że na jednej z akcji płonęło aż 10 balotów, jeden obok drugiego, a nie były ze sobą połączone.

- Te z brzegu w granicach Wierzchowa zostały już wypalone. Wyjeżdżaliśmy już coraz dalej - mówi Kucharczyk.

Wylicza on, że do płonących balotów słomy wyjeżdżali około 15 razy. To bardzo dużo zważając na fakt, że jednostka OSP Wierzchowo w roku wyjeżdża zazwyczaj około 25 razy. W tym roku średnia ta została już przekroczona.

- Albo ktoś robi to na złość, albo któryś ze strażaków wymyślił sobie sposób na zarobek. Mamy tu pewne podejrzenia i jeden z naszych kolegów został już nawet zawieszony - opowiada naczelnik.

Wspomniany strażak został zauważony przed pożarem traw. Świadkowie widzieli dwóch mężczyzn na motorze, krótko przed wezwaniem. Na motorze jechał jeden ze strażaków OSP Wierzchowo, który uczestniczył w większości akcji gaszenia balotów słomy.

Więcej na ten temat, m.in. rozmowa z rzekomym strażakiem-podpalaczem, w bieżącym wydaniu Gazety Szczecineckiej

- MATERIAŁ PARTNERA - 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności