logo iszczecinek.pl

Polecamy ZST ma już swoje elektryczne auto Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Dom Seniora już gotowy. Otwarcie 1 września [WIDEODRON]

10.08.2017 14:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Dom Seniora już gotowy. Otwarcie 1 września [WIDEODRON]
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

Nowo wybudowany trzykondygnacyjny budynek z nowocześnie wyposażonymi salami i gabinetami, otoczony zielonymi terenami już wkrótce otwiera się dla seniorów. Dom Seniora Familia, który powstał przy wyjeździe ze Szczecinka w kierunku Szczecina, jest już gotowy i czeka na pensjonariuszy.

Jak mówi Jarosław Chmura, dyrektor domu, budynek został specjalnie zaprojektowany pod względem zewnętrznym i wewnętrznym do wykorzystania go jako domu seniora. Docelowo miejsce znajdzie tu około 70 pensjonariuszy.

Obiekt powstał na działce o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Zlokalizowany jest  pod samym lasem. Posiada także wielki ogród ze stawem. Wkrótce powstanie także ogród warzywny.

Budynek posiada trzy kondygnacje i podpiwniczenie pod jego częścią. W piwnicach znajdują się garaże, pralnia główna z suszarnią i pomieszczenia techniczne. Na parterze budynku znajduje się wejście główne z recepcją, stołówka, kuchnia z zapleczem magazynowym i socjalnym, pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym pracowników, toalety ogólnodostępne, palarnia i mała, pomocnicza pralnia dla pensjonariuszy.

Dla potrzeb pensjonariuszy przygotowano gabinet lekarski i doraźnej pomocy medycznej, gabinet masażu, 3 gabinety rehabilitacyjne z hydroterapią, kinezyterapią, laseroterapią, magnetoterapią. Pierwsze i drugie piętra są bliźniacze. Na każdym z nich znajduje się 19 dwuosobowych pokoi mieszkalnych. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, wc, umywalka). We wszystkich pokojach znajdować się będą tv, telefon, będzie dostęp do internetu. Zainstalowana jest też sygnalizacja przywoławcza, połączona z dyżurką pielęgniarek. Na I i II piętrze znajdują się dodatkowo przestronne łazienki z wc, wyposażone w zintegrowany system do higieny osobistej, transportu i hydroterapii.

Dom Seniora Familia został wybudowany przez spółkę RAJPOL. Jest to w stu procentach prywatne przedsięwzięcie. Jak zdradza nam  dyrektor Jaros ław Chmura, w domu będą mogli zamieszkać zarówno pensjonariusze polsko jak i niemieckojęzyczni. Personel, docelowo około 30 osób, będzie przygotowany także na gości zza zachodniej granicy.

Dom oficjalnie zostanie uruchomiony 1 września. Obecnie posiada już wszelkie zgody i odbiory techniczne. Jedynym mankamentem tego miejsca jest dojazd, który prowadzi od strony drogi krajowej nr 20. Gminna droga jest zniszczona, a sam wyjazd na główna drogę jest bardzo niebezpieczny.

reklama

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności