logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Do straży miejskiej wpływa coraz więcej zgłoszeń

17.07.2018 08:03
A A A
Zdjęcie do artykułu Do straży miejskiej wpływa coraz więcej zgłoszeń
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Do straży miejskiej wpływa coraz więcej zgłoszeń. I półrocze 2018 roku okazało się rekordowe. Dyżurni w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. przyjęli 1552 zgłoszenia z prośbą o interwencję od mieszkańców Szczecinka. W analogicznym okresie ubiegłego roku wezwań było prawie połowę mniej - 880.

Z podsumowania strażników miejskich wynika, że najczęstsze zgłoszenia dotyczyły zdarzeń związanych z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego – 366 zgłoszeń. Trochę mniej - 355 zgłoszeń - dotyczyło zwierząt. Mieszkańcy zgłaszali strażnikom dodatkowo zagrożenia w ruchu drogowym – 200 zgłoszeń, ochrony środowiska i gospodarki odpadami – 138 zgłoszeń, zagrożenia życia i zdrowia – 111 zgłoszeń, awarii technicznych - 24 zgłoszenia, zagrożeń pożarowych - 9 zgłoszeń oraz w pozostałych sprawach – 319 zgłoszeń.

Liczba zgłoszeń od mieszkańców może świadczyć o tym, że straż miejska postrzegana jest coraz częściej jako służba potrzebna i skuteczna. –Dziękujemy mieszkańcom za zaufanie –czytamy na stronach SM.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności