logo iszczecinek.pl

Polecamy KLER - marketingowy majstersztyk Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? [wideo] Wyjechał busem pod Audi "Gaudeamus Igitur" w Krono Design Center Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone Polecamy

Do pacjenta i wypadku pojadą z tabletem

23.08.2017 12:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Do pacjenta i wypadku pojadą z tabletem
fot. iszczecinek.pl / Szczecineccy ratownicy przechodzą już pierwsze szkolenia związane z obsługą systemu

Już wkrótce na miejscu wypadku lub w domu pacjenta będzie można spotkać ratownika medycznego lub lekarza klikającego coś na tablecie. To efekt zmian jakie mają miejsce w systemie ratownictwa medycznego w całym kraju. Nasze województwo, w tym także powiat szczecinecki, także przygotowuje się do zmian.

W szczecineckich karetkach już pojawiły się tablety, które docelowo wpięte będą w system. Każda karetka będzie miała dodatkowo drukarkę, stałe łącze z internetem i GPS. System ma ujednolicić sposób pracy zespołów ratownictwa medycznego w całym kraju i ma pomagać ratownikom w szybszym dotarciu na miejsce wypadku oraz w prowadzeniu dokumentacji medycznej.

Szczecineccy ratownicy przechodzą już pierwsze szkolenia związane z obsługą systemu. Uruchomienie systemu w naszym regionie nastąpi jesienią tego roku. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności