logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Do egzaminu podejść muszą, ale wcale nie muszą go zdać! Rozpoczęły się testy gimnazjalne

19.04.2017 11:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Do egzaminu podejść muszą, ale wcale nie muszą go zdać! Rozpoczęły się testy gimnazjalne
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęły się pierwsze testy gimnazjalne. Z powodu reformy edukacji są to też jedne z ostatnich testów. Przez trzy dni uczniowie w całej Polsce będą sprawdzani ze swojej wiedzy humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i znajomości języka obcego.

Każda część egzaminu przeprowadzana jest innego dnia. Dziś części humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego, jutro z wiedzy matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki, a pojutrze z języka obcego nowożytnego.‎

Część humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z języka polskiego ‎i z matematyki trwa po 90 minut, a z historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.

W Szczecinku do egzaminu gimnazjalnego przystępuje w tym roku 311 uczniów, a jedna osoba jako finalista olimpiady historycznej jest z niego zwolniona. W Gimnazjum nr 1 do egzaminu przystępuje 89 uczniów, w Gimnazjum nr 2 - 160 gimnazjalistów, w Gimnazjum dla dorosłych 25 osób i w Gimnazjum nr 3 - 37 uczniów.

Przypominamy, że jedynym warunkiem zdania testu gimnazjalnego jest pojawienie się na nim. Wystarczy pojawić się w sali, zakodować swój numer na arkuszu, a nawet mając 0 punków zda się go na pewno. Liczba punktów, które gimnazjalista zdobędzie na teście nie ma żadnego wpływu na zakończenie przez niego gimnazjum, ważniejsza jest już jednak przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Do ukończenia gimnazjum potrzebne jest zaliczenie wszystkich przedmiotów z klasy III i stawienie się na egzaminie, jednak aby dostać się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej warto się już postarać, ponieważ w kryteriach oceniania aż 50 % stanowią punkty z testów.

/ES/

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności