logo iszczecinek.pl

Polecamy Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Do budżetu miasta wpłynie 15 mln zł odszkodowania za działki przejęte pod budowę obwodnicy

12.10.2017 11:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Do budżetu miasta wpłynie 15 mln zł odszkodowania za działki przejęte pod budowę obwodnicy
fot. iszczecinek.pl

Nawet 15 mln zł może wpłynąć do budżetu miasta z konta Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie to odszkodowanie za wywłaszczone grunty, na których budowana jest obwodnicy miasta.

Chodzi o tereny, które GDDKiA przejęła od miasta pod budowę obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11. Pierwsze trzy decyzje, które dotyczą kilkudziesięciu działek, już wpłynęły do ratusza. Odszkodowanie za te nieruchomości wyniesie 9,6 mln zł. Wkrótce wpłyną kolejne decyzje.

Miasto może odwołać się jeszcze od tych decyzji, ale raczej takiej potrzeby nie będzie. Wypłatę odszkodowania w przypadku wywłaszczenia nieruchomości pod drogi krajowe, dokonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zapłata odszkodowania następuje jednorazowo, w terminie 14 dni od dnia, w którym decyzja o odszkodowaniu stanie się ostateczna.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności