logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Dlaczego warto napisać list do św. Mikołaja?

08.01.2018 22:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Dlaczego warto napisać list do św. Mikołaja?
fot. - MATERIAŁ PARTNERA -

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest pisanie przez dzieci listów do św. Mikołaja. Warto zadbać o ten zwyczaj także w naszych domach. Zachęcajmy swoje dzieci do pisania takich listów i bierzmy udział w ich przygotowaniu. Poniżej kilka powodów, dla których warto pisać listy do staruszka w czerwonym stroju, który co rok przynosi wymarzone prezenty!

Po pierwsze, pamiątka na lata

Wielu rodziców zbiera różne pamiątki dla swoich małych pociech, które w przyszłości będą miłym wspomnieniem ich dzieciństwa. Są to m.in. wszelakiego rodzaju rysunki, zdjęcia, prace wykonane podczas zajęć w przedszkolu. Również list do św. Mikołaja napisany w dzieciństwie po latach może na nowo ożywić dawne wspomnienia i sprawić, że pojawi się uśmiech na twarzy.

Po drugie, wspólnie spędzony czas

Czas spędzony wspólnie ze swoim dzieckiem jest bezcenny. Dlatego warto razem z pociechą przygotowywać taki list do św. Mikołaja. Będą to chwile zabawy, rozmowy i nauki! Budowanie dobrej relacji z dziećmi zaczyna się od małych spraw. Już dziś zaplanujcie ten wyjątkowy wieczór.

Po trzecie, magia świąt także w waszym domu

Święta to wyjątkowy okres. Na te magiczne dni często czekamy przez wiele tygodni. Ich klimat budują nie tylko dekoracje świąteczne, ale także nasze małe świąteczne rytuały, takie jak np. pisanie listów do św. Mikołaja, czy dekorowanie okien w naszym domu. Wspólnie zaczarujcie tegoroczne Boże Narodzenie.

Po czwarte, rozwój umiejętności dziecka

Wszelkie umiejętności takie jak malowanie, wyklejanie, czy pisanie rozwijane są poprzez praktykę. Przygotowywanie listu do św. Mikołaja to znakomita okazja, aby przećwiczyć przygotowywanie tego typu treści. A jak wiadomo, trening czyni mistrza! Dlatego piszcie, wyklejajcie, rysujcie!

Po piąte, świetna zabawa

Pisanie listu do św. Mikołaja to znakomita forma spędzenia wolnego czasu. Dobra zabawa gwarantowana. Radość przyniesie dziecku nie tylko pisanie do św. Mikołaja, ale też otrzymanie od niego spersonalizowanej wiadomości. Dzięki temu maluszek z jeszcze większym utęsknieniem będzie czekał na kolejne Boże Narodzenie.

Taki list albo wideo można zamówić na stronie Listymikolaja.pl. W tym roku twoje dziecko nie tylko napisze wiadomość z prośbą o wymarzony prezent, ale też dostanie na niego odpowiedź. O tym, jak będzie ona wyglądała i jaką treść zawierała, decyduje rodzic, wystarczy, że posłuży się instrukcją zamieszczoną na stronie Listymikolaja.pl.

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności