logo iszczecinek.pl

Polecamy Krajowa "dwudziestka" będzie bardziej "szorstka" 10 autobusów za prawie 23,3 mln zł. Tylko URSUS złożył ofertę Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Przemysłu Drzewnego W I LO bili rekord świata w resuscytacji krążeniowo-oddechowej Polecamy

Dlaczego powiat planuje sprzedać teren po byłej „Budowlance”?

10.10.2017 14:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Dlaczego powiat planuje sprzedać teren po byłej „Budowlance”?
fot. iszczecinek.pl

W artykule Była Budowlanka” będą bloki? informowaliśmy o planowanych zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego terenu po byłym Zespole Szkół nr 5. Wniosek w tej sprawie wpłynął do ratusza, a stosowną uchwałą zajmą się radni na najbliższej sesji. Zapytaliśmy Piotra Rozmusa, rzecznika starostwa, jakie plany ma Powiat jeśli chodzi o ten teren.

-Prawdą jest, że Powiat rozważa zbycie wspomnianej nieruchomości –mówi Piotr Rozmus. -Jednak aby tak się stało zgodę na to musi wyrazić Rada Powiatu. Wówczas nieruchomość mogłaby zostać zbyta w przetargu nieograniczonym, za cenę, która nie mogłaby być niższa od tej, którą oszacuje rzeczoznawca.

Okazuje się, że starostwo planuje sprzedać nieruchomość, bo wkrótce  zacznie generować spore koszty utrzymania.

-Z nieruchomości korzysta obecnie szkoła muzyczna, ale umowa użyczenia obowiązuje jedynie do końca roku. Pierwotnie zamysł był taki,  że nieruchomość będzie udostępniona Politechnice, ale ostatecznie większość zajęć odbywa się Kronospan Design Center. Uczelnia korzysta jedynie ze schroniska stanowiącego zaledwie 30% nieruchomości.

Docelowo nieruchomość będzie mogła być wykorzystana pod zabudowę usługową i komercyjną. Zmiana w planie zagospodarowania umożliwi także budowę w tym miejscu obiektów mieszkaniowych wielorodzinnych. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności