logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Dar serca ponowne w Centrum Zdrowia Dziecka

17.03.2018 08:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Dar serca ponowne w Centrum Zdrowia Dziecka
fot. Marek Stasiuk

Leśnicy ze Szczecinka oraz Służba Więzienna z Czarnego tym razem przygotowały dzieciom wielki koncert charytatywny oraz moc prezentów od gwiazd sportu. Były medale dla najdzielniejszych pacjentów (po przeszczepach), piłki i koszulki z podpisem Marcina Gortata, plecaki z wyposażeniem sportowym z Fundacji "Orły Sportu" i ponad 120 toreb z leśnymi upominkami od leśników z RDLP w Szczecinku i funkcjonariuszy SW w Czarnem. Plakat w antyramie Reprezentacji Polski w koszykówce został oficjalnie przekazany przez mł. chor. Cezarego Sierzputowskiego na ręce Pani Małgorzaty Syczewskiej, Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Przed koncertem mundurowi udekorowali salę ponad dwustoma balonami tak, by na koncercie mali bohaterowie czuli się trochę jak w wesołym miasteczku.

Pięknym otwarciem koncertu był występ Zuzi Soćko, młodej piosenkarki, która przygotowuje się do nowej edycji The Voice Kids. Zuzia zaśpiewała min. piosenki Margaret. Po Zuzi na scenie pojawiła się gawiazda wieczoru, czyli Dawid Kwiatkowski, który wykonał swoje utwory w wersji angielskiej z najnowszej płyty. Koncert Dawida był niespodzianką, więc reakcja dzieci była bardzo głośna i emocjonalna. Największy aplauz wzbudziło wykonanie przez piosenkarza swojego ostatni hitu pt. "Jesteś". Juror ostatniej edycji The Voice Kids nie krył wzruszenia ze spotkania ze swoimi fanami w CDZ i zapowiedział przygotowanie filmu z tego wydarzenia.

Na deser znane i melodyjne piosenki zagrała Ela Stasiuk z zespołem. Rodowita mieszkanka Szczecinka, finalistka Must Be The Music, która zaprezentowała się na imprezie promocyjnej RDLP w Szczecinku "Dary Lasu" we wrześniu ubiegłego roku, do CZD nie przyjechała sama. Wraz z zespołem piosenkarce udało się zaprosić dzieci do wspólnego śpiewania. Dzieci doskonale znały utwory i wspólny śpiew sprawiał im wielką radość. Wyrazem tej radości były latające po całej auli koncertowej balony. Gra w odbijanie balonów udzieliła sie wszystkim, także dyrekcji szpitala, leśnikom i funkcjonariuszom.

Na wielki finał dzieci otrzymały od przedstawicieli LP i SW prezenty. Darami z nadleśnictwa RDLP w Szczecinku udało się obzielić wszystkie dzieci. Artyści, którzy wystapili charytatywnie otrzymali specjalne wyróżnienia "Specjalne podziękowanie osobie czyniącej dobro". A także nagrody niespodzianki. Dawid Kwiatkowski otrzymał srebrną spinkę SW, Elżbieta Stasiuk i Zuzia Soćko srebrną biżuterię. Souweniry wręczyli rzecznicy LP i SW: Anna Malinowska i por. Aleksander Czyżowicz.

Dyrekcja CZD oraz organizatorzy koncertu, już planują kolejną odsłonę akcji "Dar Serca". Tym razem będzie to koncert połączony z piknikiem z okazji dnia dziecka. Uchylając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, że niektórych artystów usłyszymy ponownie, ale szykuje się niespodzianka, bo swój udział wstępnie zapowiedziała Arka Noego. W przygotowaniu sa także inne niespodzianki.

Pobyt u dzieci w CZD to doświadczenie bardzo szczególne. W codziennym zabieganiu o sprawy, które wydają się ważne a czasem potrafią przysłonić nam prawdziwe dobro i wartości największe spotkanie z dzieckiem, które na co dzień walczy z chorobą budzi do refleksji. Pozwala zrozumieć, że życie posiada inny wymiar, który odkrywamy dopiero w cierpieniu. To spotkanie z małymi bohaterami dla leśników i funkcjonariuszy jest swoistą inspiracją do zaangażowania na rzecz niesienia pomocy innym.

Marek Stasiuk - rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności