logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Czytelnik ostrzega przed asfaltowymi oszustami

23.10.2017 13:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Czytelnik ostrzega przed asfaltowymi oszustami
fot. Czytelnik

W ubiegłym tygodniu w okolicy Szczecinka pojawiła się firma oferująca położenie asfaltu po dużo niższych kosztach– napisał do nas Czytelnik, który jednocześnie chce ostrzec innych mieszkańców przed tą firmą. Po sprawdzeniu w internecie okazuje się, że działania tej firmy pasują do „asfaltowych oszustów”.

-Proszę o opublikowanie tej informacji w celu przestrogi dla innych właścicieli prywatnych posesji, właścicieli dużych terenów podwórkowych itp. -napisał do naszej redakcji Czytelnik.

-W ubiegłym tygodniu w okolicy Szczecinka pojawiła się międzynarodowa firma oferująca położenie asfaltu po kosztach 1/3 faktycznej ceny. Dlaczego tak tanio? Tłumaczą, że kładą gdzieś w pobliżu nowy asfaltu i trochę im zostało, lecz muszą położyć go "koniecznie dzisiaj" –opisuje sytuację Czytelnik. -Okazuje się jednak, iż asfalt kładą beznadziejnie, nierówno, dużo dziur, a warstwa jest tak cienka, że po zimie wszystko będzie pokruszone. Co więcej, gdy zabierają się za robotę (duża 13-osobowa ekipa) to ich przełożony koniecznie odciąga swojego klienta, aby ten nie widział postępów pracy.  Proponuje iść wypić kawę, herbatę lub iść obliczyć ilość m2, cenę, podpisać wszystkie papiery.

W tym czasie robotnicy szybko kładą asfalt, po czym przysypują go piachem i odjeżdżają. Gdy klient chce sprawdzić firmę i jakość wykonanych przez nią prac, "drogowcy"szybko pakują się i znikają bez śladu –opisuje Czytelnik.

Okazuje się, że „oszuści asfaltowi” działają w Polsce od ładnych paru lat. Do tej pory na ich nieuczciwe usługi nabrało się wiele osób i firm. 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności