logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Czyszczenie klimatyzacji domowych - na co zwrócić uwagę?

14.03.2019 20:07
A A A
Zdjęcie do artykułu Czyszczenie klimatyzacji domowych - na co zwrócić uwagę?
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Decydując się na wyposażenie posiadanych pomieszczeń w klimatyzację, warto pamiętać, że wiąże się to z koniecznością regularnego przeprowadzania czynności serwisowych. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie całej instalacji klimatyzacyjnej w należytym stanie, co bezpośrednio wpływa nie tylko na jej awaryjność i prawidłowość działania, ale także komfort osób przebywających w poszczególnych pomieszczeniach.

Warto bowiem mieć na uwadze, że w każdej instalacji i układzie klimatyzacyjnym gromadzą się z biegiem czasu różnego rodzaju zanieczyszczenia. Powstają także i rozwijają się mikroorganizmy. Przepływające przez instalację powietrze przenosić może wówczas niekomfortowy zapach, który utrzymywać się będzie wewnątrz pomieszczeń. Pomijanie regularnych prac serwisowych i czyszczenia klimatyzacji domowych wpływa też niekorzystnie na komfort i samopoczucie osób przebywających wewnątrz pomieszczeń, co dotyczy w szczególności alergików, a także dzieci i osoby starsze lub w podeszłym wieku.

Czyszczenie klimatyzacji domowych – czy warto wykonywać samodzielnie?

Wiele osób posiadających w domu lub mieszkaniu instalacje klimatyzacyjne decyduje się na ich samodzielne czyszczenie oraz wykonywanie we własnym zakresie niezbędnych prac serwisowych. Czynności te nie należą do najtrudniejszych i bez wątpienia uda się je przeprowadzić każdej osobie, która dysponować będzie odpowiednim sprzętem i specyfikami, a także posiadać co najmniej średnio rozwinięte zdolności manualne. Nie zawsze jednak samodzielnie wykonanie prac będzie wiązać się z dodatkowymi korzyściami. Warto bowiem mieć na uwadze, że wybierając wykonanie samemu czyszczenia klimatyzacji domowej musimy zaopatrzyć się w środki odgrzybiające i czyszczące oraz eksploatacyjne części zamienne. Jednorazowy zakup może przekraczać ceny, jakie będziemy musieli zapłacić za kompleksową czynność firmie specjalizującej się w serwisowaniu klimatyzacji. Co jednak jeszcze istotniejsze – wielu producentów i dystrybutorów klimatyzatorów uzależnia ważność udzielanej gwarancji od wykonywania prac serwisowych przez autoryzowane grupy przedstawicielskie. W takich wypadkach samodzielne czyszczenie klimatyzacji domowych może wiązać się z utratą uprawnień gwarancyjnych.

Serwis klimatyzacji – komu warto zlecić jego wykonanie?

Jak była już wyżej mowa, może zdarzyć się tak, że wybór serwisanta determinowany będzie chęcią zachowania uprawnień z tytułu gwarancji. W takich sytuacjach wybierać będzie można pomiędzy autoryzowanymi centrami serwisowymi, których zakres terytorialny działania obejmuje miejsce położenia domu jednorodzinnego lub mieszkania, w którym mają zostać prowadzone prace serwisowe. Jeżeli natomiast wybierać będziemy mogli pomiędzy kilkoma podmiotami oferującymi swoje usługi, warto korzystać z tych, które specjalizują się w sprzęcie konkretnego producenta. Zazwyczaj bowiem uczestniczą oni często w szkoleniach i kursach doszkalających doskonale orientując się w sposobach serwisowania każdego z oferowanych przez niego modeli sprzętu.

więcej na stronie: http://www.kliwent.eu/oferta/10/Czyszczenie-klimatyzacji

 

- materiał partnera -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności