logo iszczecinek.pl

Polecamy PKS stawia na transport ciężarowy. Pierwsze ciężarówki już dotarły do spółki Sukces szczecineckich kryminalnych w wojewódzkim konkursie Centralny plac zabaw ma być gotowy w połowie wakacji Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Czy doszło do nadużycia władzy przez burmistrza i wiceburmistrza Szczecinka?

07.09.2016 21:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Czy doszło do nadużycia władzy przez burmistrza i wiceburmistrza Szczecinka?

Czy doszło do nadużycia władzy przez burmistrza i wiceburmistrza Szczecinka? Odpowiedź na to pytanie poznamy po zakończeniu śledztwa, które prowadzi Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Śledztwo dotyczy sprawy, o której informowaliśmy pod koniec marca w artykule Po kontroli programu Civitas Renaissance SAPiK musi oddać prawie 700 tysięcy złotych.

Przypomnimy. Podczas ubiegłorocznej kontroli programu Civitas Renaissance stwierdzono, że przy zleceniu dwóm firmom konsultingowym obsługi programu złamano przepisy o zamówieniach publicznych. W związku z tym SAPiK musiał zwrócić kwotę jaką wypłacono tym firmom. Łącznie do zwrotu było prawie 700 tysięcy złotych. W tym zawarta była także kara umowna.

W związku z tym trzech radnych z klubu Razem dla Szczecinka: Andrzej Grobelny, Jacek Pawłowicz i Marcin Bedka złożyło zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza i wiceburmistrza oraz Samorządową Agencję Promocji i Kultury.

-Zdaniem trzech radnych doszło do popełnienia przestępstwa –mówi prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. -Teraz będziemy to sprawdzać. Będzie zabezpieczana dokumentacja, będą przesłuchiwane w charakterze świadków różne osoby, które będą mogły udzielić informacji jak to wszystko przebiegało. Okres do sprawdzenia jest długi, bo od roku 2008 do 2012. Dopiero po tych czynnościach okaże się, czy będą jakieś podstawy do przedstawienia zarzutów. A jeśli będą to z kolei komu.

Jak zaznaczył prokurator, mamy do czynienia z dość poważną sprawą z uwagi na dużą kwotę. Jest to sprawa z natury gospodarczej, a samo śledztwo będzie dość żmudne. Do wykonywania niektórych czynności zaangażowana będzie także policja.

-Musimy pamiętać, że wszczęcie postępowania nie jest jeszcze prowadzeniem sprawy przeciwko komuś –mówi prokurator. -To jest na razie śledztwo w sprawie i dopiero w przyszłości może nastąpić coś takiego jak przedstawienie zarzutów.

Czy tak będzie i kiedy, tego na dzień dzisiejszy nie wiadomo. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ https://www.renault.pl/oferta/megane-dla-biznesu.html Reklama