logo iszczecinek.pl

Polecamy Poważny wypadek w Strefie Kibica. Wichura zerwała namiot. Dwie młode kobiety poważnie ranne Jest duża szansa na powstanie kolejnego muralu w Szczecinku Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Uroczystości związane z Dniem Pamięci o Sybirakach Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Coroczne sprzątanie dna Trzesiecka. Tony śmieci

13.06.2018 12:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Coroczne sprzątanie dna Trzesiecka. Tony śmieci
fot. Klub Płetwonurków Murena

Tradycyjnie przed sezonem wakacyjnym płetwonurkowie z klubu Murena przystąpili do oczyszczania linii brzegowej Trzesiecka i kąpielisk miejskich. Metalowe pręty, butelki, puszki, cegły, kostki polbrukowe, opony i kosze to „skarby” wyciągane co roku z naszego jeziora. Podobnie było w tym roku.

Podsumowując coroczną akcję sprzatania można dojść do wniosku, że dna jezior to składowiska odpadów, a ludzie najwyraźniej wychodzą z założenia, że jak coś wrzucą do wody, to zniknie. Niestety, na dnie wszystko pozostaje i to na lata o czym może świadczyć stara butelka po piwie.

-Wśród znalezisk znalazło się jedno nietypowe – stara butelka po piwie, w której znajdowała się pocztówka z 1910 roku –napisali na swoim facebookowym profilu płetwonurkowie z Mureny.

Strach pomyśleć co znajduje się w innych okolicznych jeziorach, gdzie nie są przeprowadzane coroczne akcje sprzątania.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności