logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Chlebem w przechodnia przy głównej ulicy miasta [WIDEO]

09.05.2018 08:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Chlebem w przechodnia przy głównej ulicy miasta [WIDEO]
fot. Czytelnik

Po raz kolejny wraca temat wyrzucania resztek żywności przez okna. Apele zarządców budynków nic nie dają i przez okna nadal wyrzucane są owoce, warzywa, resztki obiadu czy chleb.

-To nie jest tak, że ktoś wysypuje okruszki, żeby dokarmić ptaki. Ludzie wyrzucają nawet połówki chleba i całe kotlety –mówi zbulwersowany Czytelnik.

Mogłoby się wydawać, że problem dotyczy tylko osiedli i budynków położonych na uboczu. Okazuje się jednak, że idąc chodnikiem przy głównej ulicy miasta można dostać w głowę np. chlebem co widać na załączonym filmiku od Czytelnika z ul. Wyszyńskiego.

Część osób, wyrzucając resztki żywności za okno, są zdania, że działają w dobrej wierze i w ten sposób pomagają ptakom. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że przy okazji dokarmiania ptaków karmią także szczury i inne gryzonie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że takie praktyki są zabronione. Regulują to zarówno regulaminy zarządców budynków jak i prawo. Jeśli osoba, która wyrzuca resztki przez okno zostanie przyłapana musi liczyć się z mandatem, który może wystawić straż miejska lub policja.


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub wrzuć nam na facebookafacebook.com/iszczecinek


 
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności