logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Chlebem w przechodnia przy głównej ulicy miasta [WIDEO]

09.05.2018 08:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Chlebem w przechodnia przy głównej ulicy miasta [WIDEO]
fot. Czytelnik

Po raz kolejny wraca temat wyrzucania resztek żywności przez okna. Apele zarządców budynków nic nie dają i przez okna nadal wyrzucane są owoce, warzywa, resztki obiadu czy chleb.

-To nie jest tak, że ktoś wysypuje okruszki, żeby dokarmić ptaki. Ludzie wyrzucają nawet połówki chleba i całe kotlety –mówi zbulwersowany Czytelnik.

Mogłoby się wydawać, że problem dotyczy tylko osiedli i budynków położonych na uboczu. Okazuje się jednak, że idąc chodnikiem przy głównej ulicy miasta można dostać w głowę np. chlebem co widać na załączonym filmiku od Czytelnika z ul. Wyszyńskiego.

Część osób, wyrzucając resztki żywności za okno, są zdania, że działają w dobrej wierze i w ten sposób pomagają ptakom. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że przy okazji dokarmiania ptaków karmią także szczury i inne gryzonie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że takie praktyki są zabronione. Regulują to zarówno regulaminy zarządców budynków jak i prawo. Jeśli osoba, która wyrzuca resztki przez okno zostanie przyłapana musi liczyć się z mandatem, który może wystawić straż miejska lub policja.


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub wrzuć nam na facebookafacebook.com/iszczecinek


 
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności