logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem

22.02.2019 06:59
A A A
Zdjęcie do artykułu Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem
fot. Czytelniczka

Co można znaleźć na stoisku owocowo-warzywnym robiąc codzienne zakupy? Okazuje się, że obok jabłek, ogórków czy sałaty można znaleźć tam także… gekona. Tak było właśnie w szczecineckim sklepie sieci Lidl. Co prawda zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu, ale dopiero w tych dniach dotarły do nas zdjęcia.

Małego gada zauważyła jedna z klientek sklepu, która chciała wziąć sałatę. Wśród liści zauważyła, że coś się tam rusza. Po chwili okazało się, że jest to mała jaszczurka. Opanowana klientka poprosiła obsługę o pojemnik, do którego schwytała przestraszonego gada, który ostatecznie trafił do jednego ze sklepów zoologicznych. Tam okazało się, że jest to młody gekon.

Nie wiadomo skąd w szczecineckim sklepie wziął się gad, który najliczniej występuje w strefie zwrotnikowej i podzwrotnikowej. Przedstawiciele sieci nie komentują tego zdarzenia, bo oficjalnie nie otrzymali o tym informacji.

Gekony to wielka rodzina jaszczurek. Obejmuje około 100 rodzajów i 1200 gatunków. Zajmują wyłącznie środowiska suche. Żyją w lasach, stepach, na sawannach, terenach pustynnych i skalistych, a niektóre w pobliżu siedzib ludzkich. Są też popularnymi wśród terrarystów zwierzętami domowymi.

  fot. Czytelniczka  


Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Dzieje się coś na Twoich oczach? Poinformuje nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na[email protected] lub przy użyciu messengera


 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności