logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Centrum tokarskie i frezarskie już w ZST

18.06.2018 12:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Centrum tokarskie i frezarskie już w ZST
fot. Piotr Rozmus

Amerykańskie centra tokarskie firmy Haas to najwyższa dokładność obróbki oraz stabilność termiczna. Wszystkie odlewy w procesie projektowania zostały zoptymalizowane przy pomocy metody elementów skończonych (FEA) w celu osiągnięcia konstrukcji o najwyższej trwałości. Odprowadzanie wiórów, chłodziwa oraz konserwacja  i serwisowanie maszyn zostało maksymalnie uproszczone. Ponadto centra tokarskie firmy Haas wyposażone są w cyfrowe serwomotory nowej generacji na wszystkich osiach, aby zapewnić precyzyjną kontrolę ruchów i dostępne są z programowalnymi w pełni konikami dającymi dodatkowe podparcie dla obrabianych elementów. Głowice rewolwerowe o dużej sztywności wykonują szybkie indeksowanie, redukując czasy cykli, a opcje oprzyrządowania narzędzi napędzanych z osią C dostępne są w większości modelach do wykonywania obróbki bez konieczności zmiany ustawień.

Właśnie taki nowoczesny sprzęt trafił dziś (18.06) do sali programowania  i obróbki metalu wraz z drukarką 3D w ZST w Szczecinku. Dostarczyła je firma Abplanalp w ramach realizowanego przez samorząd powiatowy i szkołę  projektu „Szczecinecki eksperyment  - zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku”. W szkole zainstalowano dwa centra tokarskie CNC ( w tym jedno z osią Y) oraz centrum frezarskie wraz z zestawem narzędzi i oprzyrządowaniem z symulatorem sterowania CNC i oliwiarką. Łączny koszt rzeczonych urządzeń to 1 049 469, 96 zł brutto, przy 85 % dofinansowaniu ze środków  EFRR.

Piotr Rozmus 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności