logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

CEEiRJ uruchomi program badawczy, który zajmie się Trzesieckiem

27.12.2016 12:56
A A A
Zdjęcie do artykułu CEEiRJ uruchomi program badawczy, który zajmie się Trzesieckiem
fot. iszczecinek.pl

20 000 zł powiat dołoży z przyszłorocznego budżetu do rewitalizacji jeziora Trzesiecko. Pieniądze będą przeznaczone na zadania, dzięki którym ma się powstrzymać między innymi zakwity wody w akwenie. Temat ten został poruszony na ostatniej sesji Rady Powiatu. Radni z klubu Razem dla Szczecinka uważają, że pieniądze te powinny być przeznaczone na audyt, który oceniłby efekt dotychczasowych działań.

-Po 10 latach jakie upłynęły od początku rewitalizacji jeziora, warto by było podsumować ten etap –mówiła na sesji radna Joanna Pawłowicz. (…) -Warto by się upewnić czy środki jakie wydajemy są zgodnie wydatkowane i przynoszą efekty –dodaje radna.

Według radnej Pawłowicz, audyt dokonałby oceny aktualnych działań i jednocześnie wskazał pewne kierunki dalszych działań. Starosta zaznaczył jednak, że nie planuje się zlecać lub współfinansować takiego audytu. W zamian za to w placówce kierowanej przez powiat zostanie uruchomiony program badawczy, który zajmie się badaniem jakości wód w naszych jeziorach. Jednym z pierwszych jezior, jakie będą badane, będzie właśnie jezioro Trzesiecko.

-W 2017 roku uruchomimy w CEEiRJ własny program badawczy, który będzie prowadził badania jakości wód w naszych jeziorach – mówił starosta Krzysztof Lis. -Wystąpimy do burmistrza miasta Szczecinek o udostępnienie nam badań lub prowadzonych analiz co do efektów rewitalizacji jeziora.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności