logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Było klepisko, będzie boisko

27.10.2017 07:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Było klepisko, będzie boisko
fot. iszczecinek.pl

Od kilku tygodni przy ulicy Lwowskiej (os. Zachód) trwają prace przy budowie nowego boiska do piłki nożnej. Teren, który przez ostatnich kilka ładnych lat był klepiskiem, po którym biegały dzieci za piłką, wkrótce stanie się boiskiem z prawdziwego zdarzenia.

Teren, na którym było prowizoryczne boisko, należy do Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pomysł wybudowania nowego boiska w miejscu, gdzie przez wiele lat było też boisko, ale z piaszczystą nawierzchnią, narodził się kilka miesięcy temu. Za jego realizację odpowiada Rada Osiedla Zachód.

-Pomysł został podzielony na etapy –mówi Piotr Przybyłka, przewodniczący Rady Osiedla. –W pierwszej kolejności zostanie wykonana płyta boiska trawiastego. W kolejnych etapach planujemy zagospodarować skarpy wokół boiska.

Docelowo, przy boisku ma stanąć jeszcze wiata oraz pojawią się ławki, kosze na śmieci i wykonane zostaną zejścia.

-Będzie to fajne miejsce, które posłuży zarówno dzieciom, ale także i dorosłym. Będzie to miejsce służące także do integracji mieszkańców osiedla – dodaje przewodniczący.

Roczny budżet Rady Osiedla Zachód to przeszło 60 tys. zł. Z budżetu Rady już wcześniej na osiedlu pojawiło się kilkadziesiąt stojaków na rowery, zagospodarowano część zaniedbanych terenów i zorganizowano imprezę integracyjną. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności