logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Burmistrz spotkał się z wiceminister Małgorzatą Golińską

21.12.2018 19:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Burmistrz spotkał się z wiceminister Małgorzatą Golińską
fot. Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

Burmistrz Daniel Rak w towarzystwie swoich zastępców spotkał się w piątek z wiceminister Małgorzatą Golińską. Jednym z głównych tematem rozmów było wydanie decyzji dotyczącej rozbudowy Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym oraz przejęcie szczecineckiego dworca PKP przez miasto. Poruszono także kwestię dofinansowania budowy hali sportowej przy SP1.

-To nasze pierwsze robocze spotkanie po objęciu przeze mnie funkcji burmistrza Szczecinka. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrej współpracy z parlamentarzystami z naszego regionu, w tym z panią wiceminister Małgorzatą Golińską. Wiem, że pomimo pewnych politycznych różnic, jest wiele kwestii, które wspólnie możemy realizować dla dobra mieszkańców Szczecinka – komentował na gorąco Daniel Rak. I dodał: - Liczę, że w najbliższej przyszłości będą miał jeszcze wiele okazji do rozmów i spotkań z wiceminister Golińską. Liczę też na wsparcie ze strony pani poseł dla podejmowanych przez miasto inicjatyw, które mogą otrzymać różnego rodzaju dotacje rządowe.

Nie tylko wsparcie finansowe jest jednak ważne dla miasta Szczecinek. Podczas spotkania dyskutowano także o budowie łącznika dróg krajowych nr 11 i 20. To inwestycja, na której szybkie wykonanie ma nadzieję nie tylko burmistrz Daniel Rak, ale większość mieszkańców Szczecinka. Decyzje w sprawie jej realizacji będą podejmowane przez instytucje zależne od reprezentowanego przez wiceminister Golińską rządu Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności