logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Budżet miasta na 2018 rok. Burmistrz: To będzie najbardziej wypasiony budżet w historii Szczecinka

02.11.2017 21:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Budżet miasta na 2018 rok. Burmistrz: To będzie najbardziej wypasiony budżet w historii Szczecinka
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

W szczecineckim ratuszu trwają intensywne prace nad przyszłorocznym budżetem. Obecnie wkraczają one w decydującą fazę.

-Muszę powiedzieć, że to będzie najbardziej wypasiony budżet w historii Szczecinka – zdradza burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w programie samorządowym TV Zachód.

–Wydatki sięgną 166 mln zł, (…) wiem, że dochody będziemy mieli rzędu 166 mln zł oczywiście razem z wolnymi środkami. Pokryjemy wszystkie wydatki, a za prawie 26 mln zł wykonamy różnego rodzaju inwestycje.

Burmistrz zaznaczył, że w przyszłym roku miasto po raz kolejny nie zaciągnie żadnych kredytów, a do budżetowych wydatków trzeba zaliczyć spłatę obecnych zadłużeń. Dzięki temu pod koniec 2018 roku zadłużenie miasta wyniesie mniej niż 20 procent w stosunku do jego dochodów.

Zapewne to co najbardziej interesuje mieszkańców to inwestycje. W roku wyborczym na inwestycję samorząd wyda rekordową sumę - około 26 mln zł. Część funduszy przeznaczy się na kontynuację już rozpoczętych inwestycji jak np. przebudowa placu Wolności i ul. Bartoszewskiego, budowa hali sportowej przy SP6, budowa półpodziemnych śmietników, dokończenie budowy pomostu przy Zamku Książąt Pomorskich, modernizacja oświetlenia ulicznego czy budowa ścieżek rowerowych.

Oczywiście w roku, w którym odbywają się wybory samorządowe nie może zabraknąć inwestycji „widowiskowych”. Do tych będzie można zapewne zaliczyć budowę wyciągu narciarskiego na Górce  Rynkowej, budowę obserwatorium i planetarium w wieży wodociągowej czy remont dworca PKP.

Przyszłorocznych inwestycji ma być dużo więcej, ale na chwilę obecną burmistrz nie chce jeszcze ich ujawnić. Najpierw chce przedstawić je radnym. Burmistrz zaznacza, że jest tylko pomysłodawcą, a ostateczną decyzję podejmą radni.

-Proszę wybaczyć, że wszystkiego nie powiem, zanim z radnymi tego nie skonsultuję. Przede wszystkim z radnymi z Platformy Obywatelskiej, którzy mają większość i to oni zdecydują czy ten budżet przejdzie czy nie. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności