logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Budują obwodnicę i łatają objazdy

11.01.2019 12:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Budują obwodnicę i łatają objazdy
fot. iszczecinek.pl

Objazdy i dojazdy do budowanej obwodnicy S11 pozostawiają wiele do życzenia. Otrzymujemy sporo wiadomości od kierowców, którzy złoszczą się na stan tych dróg. Informacje te otrzymujemy falami. Kiedy wykonawcy znów naprawią dany objazd to przez kilka czy kilkanaście dni jest mniej zgłoszeń od czytelników.

W zeszłym tygodniu po raz kolejny poprawiany był fragment na Bugnie. Droga jest w miarę dobra. Ten sam objazd, ale na odcinku pod wiaduktem (wylot na Koszalin) jest już "bogaty" w dziury i wyboje.

Robiąc szybki przegląd w kierunku południowym budowanej obwodnicy natrafiamy na dojazd na ul. Kaszubskiej. Tutaj sytuacja wygląda dobrze. Ruch pojazdów jest mały.

Następna jest ul. Wodociągowa. Kolejny raz otrzymujemy informacje od wściekłych kierowców. Narzekają też przedsiębiorcy, którzy mają tam swoje siedziby. "Ja mogę przeboleć, ale kliencie bardzo się skarżą." - mówi jeden z nich.

Najbardziej uczęszczana jest ul. Słupska. W związku z tym widać dużo ubytków, ale i mnóstwo asfaltowych łat. Kierowcy zwracają uwagę na dużą ilość prętów zbrojeniowych, które wystają z betonowych płyt. Pytają "co jak rozetną oponę?".

Na ul. Leśnej jest poprawa. Ilość aut uczęszczających tą drogą jest mała. Całkiem niedawno droga wyglądała tu niczym "tor do motocrossu", jak mówił nam jeden z kierowców jeżdżących tamtędy codziennie do pracy. Chodziło o odcinek zaraz po przejeździe za obwodnicę S11 jadąc od strony Szczecinka.

Naprawy wszystkich dróg objazdowych związanych z budową drogi S11 są wykonywane na bieżąco. Teraz mamy warunki takie, a nie inne. Zamarzająca w zagłębieniach woda powoduje szybsze i większe ubytki. Wykonawcy otrzymują zgłoszenia i od razu przystępują do naprawy fragmentu. Sami także widzą jaki jest stan dróg i starają się utrzymywać je w przejezdnym stanie. - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Przegląd objazdów i dojazdów w materiale wideo.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności