logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Budowa obwodnicy Szczecinka. Zobacz postęp prac [WIDEODRON]

08.01.2018 11:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa obwodnicy Szczecinka. Zobacz postęp prac [WIDEODRON]
fot. iszczecinek.pl

Trwają prace na budowie obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S-11. Obwodnicą zgodnie z planem, mamy pojechać już w pierwszej połowie 2019 roku. Do finału jeszcze daleko, ale drogowcy robią co tylko mogą, aby prace posuwały się cały czas do przodu. Obecnie przy budowie realizowanej przez konsorcjum Eurovia i Warbud pracuje 93 podwykonawców, w tym kilkunastu z powiatu szczecineckiego. Na budowę wydano już ponad 62 mln zł co stanowi około 1/4 kwoty kontraktowej.


ZOBACZWiadukty, mosty i przejścia ekologiczne na trasie obwodnicy Szczecinka


Postęp prac

W ostatnim czasie wykonywano między innymi odhumusowanie trasy głównej, wykopy, nasypy oraz wymiany gruntów, przygotowywano platformy robocze pod kolumny oraz przeprowadzano stabilizację. Wprowadzono również tymczasową organizację ruchu na drodze DK20 oraz przeprowadzano transport materiałów sypkich na plac składowy. W związku z silnymi opadami wykonywano również bieżącą naprawę dróg serwisowych i technologicznych oraz utrzymanie dróg publicznych. W ramach robót branżowych wykonywano przebudowę sieci elektronenegetycznych, sieci CO, teletechnicznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, gazowej oraz przebudowę i budowę sieci deszczowej. Drogowcy sporo pracy i czasu poświęcili także przy budowie mostów i obiektów inżynieryjnych.  

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i budowę obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi S-11 o długości 12 km. Składa się z fazy projektowej i realizacyjnej.

Planowana obwodnica omijać będzie Szczecinek od wschodu. W większości trasa zlokalizowana jest w pasie terenu pomiędzy granicą zabudowań miejskich a jeziorem Wielimie. Nowo budowany odcinek drogi ekspresowej w przeważającej części przebiegać będzie wzdłuż istniejącej linii kolejowej Koszalin – Szczecinek po jej wschodniej stronie. Włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 11 od północy nastąpi w ul. Koszalińską od północy natomiast od południa w ul. Pilską.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności