logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Budowa obwodnicy Szczecinka. Zobacz jak będą wyglądały objazdy na DK-20

02.10.2018 09:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa obwodnicy Szczecinka. Zobacz jak będą wyglądały objazdy na DK-20
fot. archiwum

Z lekkim opóźnieniem zakończą się prace związane z budową szczecineckiej obwodnicy. Przesunięcia czasowe są wpisane w realizację tak ogromnych inwestycji i generalny wykonawca – firma Eurovia – przewiduje, że znajdzie ona swój finał w sierpniu 2019 roku. Oczywiście mieszkańców powiatu szczecineckiego najbardziej interesuje sprawa alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych, dzięki którym dotrą do swoich domów. Trzeba stanowczo podkreślić, że firma Eurovia, szybko reaguje na ich potrzeby, które sygnalizują oni sami jak i lokalne samorządy. Jeszcze niedawno, aby dojechać do Czarnoboru, Buczka, Wągrowa, czy chociażby Żółtnicy trzeba było skorzystać z kilkunastokilometrowego objazdu. Od początku września funkcjonuje alternatywna i w zasadzie zupełnie nieuciążliwa trasa wiodąca ulicą Leśną.

Z utrudnieniami zmagają się również mieszkańcy Osiedla Marcelin. Obecnie, aby dojechać do swoich domostw muszą przejechać ponad stumetrowy, pokryty płytami odcinek drogi. Nie sama długość objazdu  stanowi problem (ten wydłuży się w dalszym etapie robót), a jakość drogi.  W połowie września odbyło się spotkanie mające na celu podjęcie kroków zmierzających do ograniczenia uciążliwości do absolutnego minimum. Oprócz generalnego wykonawcy firmy Eurovia wzięli w nim udział przedstawiciele GDDKiA, PKP PLK, Rady Osiedla Marcelin, gminy Szczecinek oraz wicestarosta szczecinecki Marek Kotschy. Już wówczas wśród wielu innych spraw zwrócono uwagę na konieczność utrzymania istniejącego przejazdu na DK 20 w dobrym stanie.

W poniedziałek (01.10) odbyło się kolejne spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele firmy Eurovia, wicestarosta Marek Kotschy, wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas oraz przedstawiciel Rady Osiedla Marcelin Kazimierz Błaszczyński. Poruszono kwestię objazdów, które będą obowiązywały w późniejszym etapie robót. Obecny funkcjonować będzie do marca 2019 roku. Później będzie wiódł równolegle, wzdłuż DK 11 (etap I: marzec – maj 2019 i etap II: czerwiec – sierpień). Szczegółowe plany w poniższych grafikach.

Podczas spotkania zwrócono również uwagę na niezadawalający w dalszym ciągu stan wciąż jeszcze obowiązującego objazdu. Przedstawiciele firmy Eurovia zadeklarowali cykliczne monitorowanie jego kondycji i dokonywanie niezbędnych napraw. Co ważne, w momencie zamknięcia objazdu na DK 20,  odcinek nadal będzie dostępny dla pieszych i rowerzystów.

Etap I

Etap II

Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności