logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Budowa obwodnicy Szczecinka. Wiadukt z wadliwym elementem

07.03.2019 13:09
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa obwodnicy Szczecinka. Wiadukt z wadliwym elementem
fot. Czytelnik

Do naszej redakcji wpłynęła informacja od Czytelnika o pewnych problemach jakie pojawiły na budowie obwodnicy Szczecinka. Chodzi o jeden z wiaduktów, który powstaje nad torami kolejowymi.

-Przesyłam Państwu zdjęcie wykonane spod wiaduktu oznaczanego jako WD-6 nad torami kolejowymi do Słupska. Podejrzewam, że szybciutko to zakleją cementem żeby nie było widać- a przecież grozi to katastrofą budowlaną –napisał do naszej redakcji Czytelnik, który zastanawia się co się dzieje.

Na placu budowy pojawiła się również informacja, że do budowy wiaduktu zastosowano nieodpowiedni beton i część trzeba będzie wyburzyć. O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy Mateusza Grzeszczuka, rzecznika prasowego GDDKiA o/Szczecin:

-Nieprawdą jest, iż do budowy obiektu WD-6 użyto nieprawidłowego betonu. Wykonano wadliwie na skutek błędu technologicznego jeden element ustroju nośnego - poprzecznicę. Inwestor - GDDKiA, nie akceptuje wadliwie wykonanych robót i w związku z tym podjęto decyzję o ponownym wykonaniu tego elementu. Sytuacja ta w żadnym wypadku nie skutkowała „częściowym wyburzeniem obiektu” –zaznaczył nasz rozmówca.

Przy okazji zapytaliśmy rzecznika, jak wygląda proces odbiory poszczególnych robót.

-Proces taki na poszczególnych obiektach przebiega wg ściśle określonych i przestrzeganych zasad - warunków kontraktu. Każdy element obiektu jest kontrolowany i tak, jak w tym wypadku gdy prace wykonane są wadliwie podejmowane są odpowiednie decyzje.

Jak zapewnił nas rzecznik, podobne sytuacje nie wystąpiły na innych obiektach w ciągu budowanej obwodnicy  Szczecinka.


Dzieje się coś na Twoich oczach? Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuje nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na [email protected] lub przy użyciu messengera


wizualizacja opisanego obiektu

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności