logo iszczecinek.pl

Polecamy Piknik rodzinny w Barwicach 2 pomysły na opłacenie wyjazdu Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Polecamy

Budowa obwodnicy Szczecinka. Pogoda nie sprzyja drogowcom [WIDEODRON]

29.08.2017 08:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa obwodnicy Szczecinka. Pogoda nie sprzyja drogowcom [WIDEODRON]
fot. Axis Geodezja

Za nami kolejny miesiąc prac związanych z budową obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11. W ostatnim okresie drogowcom zdecydowanie prace utrudniała pogoda. Z lotu inspekcyjnego nad budową widać pozalewane drogi i tereny, przez które przebiegać będzie ekspresówka. Jest to utrudnienie dla drogowców, ale prace posuwają się do przodu, co można zobaczyć i porównać na filmach.

Postęp prac

W ostatnim okresie w branży drogowej przeprowadzano m.in usunięcie drzew i krzewów wraz z karczowaniem i oczyszczeniem terenu, zdjęcie warstwy ziemi urodzajnej, wykonanie wykopów z wywozem, wykonanie platformy roboczej  pod platformy robocze. Zajęto się także wymianą gruntu, wykonano nasypy i zwożono piasek i kruszywo na plac składowy w okolicy węzła Szczecinek Śródmieście.

Drogowcy zajęli się także uswaniem kolizji z istniejącą infrastrukturą, tzn. przebudowano sieci elektroenergetyczne niskiego i średniego napięcia, sieci gazowe, wodociągowe, ciepłownicze i teletechniczne.  Wykonywano również budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej.

Na terenie budowy obwodnicy z głównym wykonawcą współpracuje 64 firm podwykonawczych, w tym 8 ze Szczecinka. Na budowę obwodnicy wydano do tej pory ponad 50 mln zł. 

 


reklama


INSPEKCJA WIZYJNA - SIERPIEŃ 2017 (Axis Geodezja)

INSPEKCJA WIZYJNA - LIPIEC 2017 (Axis Geodezja)

INSPEKCJA WIZYJNA - CZERWIEC 2017 (Axis Geodezja)

INSPEKCJA WIZYJNA - MAJ 2017 (Axis Geodezja)

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności