logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Budowa obwodnicy Szczecinka. Mieszkańcy Marcelina z krótszym objazdem. Wspólne rozmowy przyniosły efekty

12.09.2018 17:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa obwodnicy Szczecinka. Mieszkańcy Marcelina z krótszym objazdem. Wspólne rozmowy przyniosły efekty
fot. iszczecinek.pl

Mieszkańcy Marcelina mogą odetchnąć z ulgą. Podczas dzisiejszego spotkania w Szczecinie, udało się ustalić porozumienie, na mocy którego wyznaczone będą nowe drogi alternatywne na czas zamknięcia ul. Słupskiej.

Przypomnijmy. GDDKIA oraz firma Eurovia – główny wykonawca szczecineckiej obwodnicy – zaplanowali 7-kilometrowy objazd ul. Słupskiej, która miałaby być zamknięta na czas budowy „Węzła Śródmieście” (ul. Słupska). Mieszkańcy Marcelina, którzy każdego dnia kilkakrotnie korzystają z tej drogi, nie zgodzili się na takie rozwiązanie i rozpoczęli „walkę” o alternatywną drogę. Zdanie mieszkańców podzieliły lokalne samorządy – Miasto Szczecinek oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku, które wydały negatywne opinie związane z zaproponowanym objazdem. Mieszkańcy Marcelina skierowali pisma wraz z argumentami do instytucji i firm odpowiedzialnych za budowę obwodnicy. Efektem tego było spotkanie, które odbyło się w Szczecinie.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Marcelina na czele z Lidią Pieńkos, przewodniczącą Rady Osiedla Słowiańska-Łódzka, która reprezentowała także Urząd Miasta, wicestarosta Marek Kotschy, który jest także mieszkańcem Marcelina oraz przedstawiciele inwestora, wykonawcy oraz spółki PKP.

-Już dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z burmistrzami i uzgodniliśmy wspólne stanowisko. Miasto zaproponowało udostępnienie ul. Kaszubskiej jako drogi alternatywnej. Ten pomysł podtrzymywało także starostwo. Dzięki wicestaroście Markowi Kotschemu udało się umówić spotkanie w Szczecinie, podczas którego udało się wypracować wspólne porozumienie –mówi Lidia Pieńkos.

Przede wszystkim udało się opóźnić zamknięcie ul. Słupskiej. Nastąpi to dopiero 1 marca, a nie jak to wstępnie planowano od grudnia br. Do tego ustalono, aby pomimo zamknięcia drogi dla ruchu pojazdów, udostępniono drogę dla pieszych i rowerzystów. Sam objazd odbywać się będzie drogą asfaltową wzdłuż budowanej obwodnicy. Od 1 marca do 31 maja do ronda przy byłej strzelnicy na ul. Koszalińskiej, a po otwarciu wiaduktu na ul. Bugno - od 1 czerwca do 10 sierpnia – pojazdy do 3,5 tony będą mogły korzystać z nowego wiaduktu. Podczas spotkania ustalono także, że istniejący objazd z płyt betonowych na ul. Słupskiej zostanie poprawiony i utrzymywany w należytym stanie.

Niestety przejazdy zaproponowane wcześniej przez miasto – przez ul. Kaszubską - ze względu na rozwiązania techniczne i wymagania stawiane przez PKP nie będą brane pod uwagę.

Teraz wszystkie ustalenia trafią do projektanta, który będzie musiał dokonać korekty projektu, który zaopiniują ponownie lokalne samorządy.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności