logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Budowa hali przywięziennej na finiszu

24.09.2018 15:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Budowa hali przywięziennej na finiszu
fot. kpt. Andrzej Żabski

W OZ Szczecinek zakończyły się prace przy budowie hali produkcyjnej na potrzeby zatrudnienia skazanych. Trwa załatwianie ostatnich formalności pozwalających na oficjalne rozpoczęcie produkcji.

Od jesieni 2016. w OZ Szczecinek trwały prace związane z budową hali produkcyjnej. Jest to jedna z dziesiątek inwestycji realizowanych w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów”. W zbudowanej hali znajdzie zatrudnienie co najmniej 20 skazanych, co przy pojemności jednostki wynoszącej 196 miejsc oznacza istotny wzrost aktywności zawodowej więźniów. Osadzeni będą odpłatnie pracować przy produkcji osprzętu elektroinstalacyjnego.

 

Co istotne, ze społecznego punktu widzenia, 45 procent ich pensji jest potrącane na Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych. Pieniądze te służą tworzeniu warunków do dalszego rozwoju zatrudnienia więźniów czyli np. budowy kolejnych hal przywięziennych czy też zakupu narzędzi i adaptacji pomieszczeń na warsztaty produkcyjne.

Tekst i zdjęcia: kpt. Andrzej Żabski

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności