logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

BRUTALNA WOJNA WÓJTÓW! Jasionas eksmituje Babińskiego!

11.10.2018 10:08
A A A
Zdjęcie do artykułu BRUTALNA WOJNA WÓJTÓW! Jasionas eksmituje Babińskiego!
fot. Gazeta Szczecinecka

Eksmisją dla rodziny byłego wójta gminy Szczecinek Janusza Babińskiego zakończy się prawdopodobnie spór z obecnym włodarzem Ryszardem Jasionasem. Babiński w trakcie sporu na temat przesunięć budżetowych podnosił problem fatalnego stanu mieszkania komunalnego, które zajmuje w dawnej szkole w Wilczych Laskach. Narzekał, że Jasionas przez kilka lat nie doprowadził do sprzedaży tych mieszkań na rzecz obecnych lokatorów. Takie oskarżenia skłoniły wójta gminy Szczecinek do przeanalizowania umów z lokatorami. Doszedł do wniosku, że jego kontrkandydat Janusz Babiński mieszka tam nielegalnie, więc już wypowiedział mu umowę. Sprawa może zakończyć się w sądzie nakazem eksmisji, ale wójt wybiera się też do prokuratora. Jego zdaniem Babiński w nielegalny sposób stał się lokatorem dawnej szkoły w Wilczych Laskach.

Ciekawy materiał na ten temat w Gazecie Szczecineckiej 11.10.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in.

- SZYBKI I WŚCIEKŁY, NIEBEZPIECZNY. Ludzie boją się biznesmena z Barwic. 3 lata temu zabił swojego wujka, a teraz nadal szaleje, na drodze, chociaż po wypadku ma problemy z mową i poruszaniem się, jeździ BMW z tzw. nitro, ściga się w zawodach na ¼ mili, a w sobotę znowu spowodował kolizję. - Zabrać mu prawo jazdy! - krzyczą w Barwicach. Co on ma do powiedzenia?

- ZIELONE BORNE, czyli wielka plantacja z marihuaną. Policja tam wpadła.

- INCYDENT W PIANO BARZE. Występują piosenkarz Piotr Kupicha, lokalny dziennikarz Igor Siebert, ochroniarz i wiceszef SAPiK. Co z tego wynikło?

- ANTYWIZYTÓWKA SZCZECINKA. Płot, z którym nawet komendant Grzegorz Grondys nie może sobie poradzić.

- SAMOWOLA WÓJTA HAJKOWICZA. Wyremontował świetlicę, chociaż budynek nie należy do gminy Grzmiąca. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa składa doniesienie do inspektora nadzoru budowlanego. Absurdalna historia z Lubogoszczy.

- RADNI ZŁOŚLIWIE ZABLOKOWALI INWESTYCJE? Finansowy spór w gminie Szczecinek.

- Jak zwykle Mateusz Pielka i jego dział historyczny.

 - Również kolejny odcinek książki “Wzgórze Wisielców”.

- Liczne wydarzenia kryminalne i wiadomości lokalne.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszamy w każdy czwartek!

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności