logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Brawurowy pościg za Daihatsu! Kilkanaście radiowozów w akcji

26.02.2019 10:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Brawurowy pościg za Daihatsu! Kilkanaście radiowozów w akcji
fot. koszalininfo.pl

W nocy z poniedziałku na wtorek na drogach naszego regionu doszło do brawurowego pościgu za uciekającym kierowcą Daihatsu Cuore. W akcji mającej na celu zatrzymanie kierowcy uczestniczyło kilkanaście radiowozów policji.

Z informacji jakie uzyskał portal koszalininfo.pl wynika, że kierowca samochodu osobowego Daihatsu Cuore na drodze Okonek – Podgaje w powiecie złotowskim nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policję o podejrzeniu, że tą trasą jedzie pijany mężczyzna i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym poinformował inny kierowca, który jechał za daihatsu. Mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, które wydawali policjanci kierowca przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 11 w kierunku Koszalina. Niezwłocznie zaalarmowano funkcjonariuszy ze Szczecinka, którzy podjęli pościg za uciekinierem. Mężczyzna brawurowo przejechał powiat szczecinecki. Do akcji włączyli się również koszalińscy policjanci, którym poprzez posterunek blokadowy w rejonie Nowosiółek niedaleko Bobolic zatrzymali kierowcę Daihatsu Cuore.

– Zgłoszenie wpłynęło do nas po godzinie 22:20. Kierowcę udało się zatrzymać przed północą w rejonie Bobolic – mówi podkom. Maciej Forecki, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotowie. – Zatrzymanym okazał się 37-letni mieszkaniec Gminy Okonek. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu.

37-latek został zatrzymany. W trakcie czynności okazało się, że kierowca nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.  Przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli i jazdę bez prawa jazdy.

źródło: koszalininfo.pl

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności