logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Borneńska Stacja Kultura 2018

01.11.2018 12:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Borneńska Stacja Kultura 2018
fot. Roman Tranbowicz

25.10.2018 roku. o godz. 17.00 w sali Galeria Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie, pani Iwona Gajewska-Tranbowicz w obecności kuratora wystawy, pani Longiny Malinowski oraz przybyłych gości, otworzyła poplenerową wystawę prac powstałych podczas I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja Kultura 2018. Patronat honorowy nad plenerem objęli Krzysztof Lis - Starosta Szczecinecki i Stanisław Kuczyński - Starosta Drawski.

Plener odbył się w dniach 6-16 września 2018 roku i przypadł na  czas obchodów Europejskich i Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa „Sąsiedztwo”. Na miejsce realizacji nieprzypadkowo wybrano piękny region Pojezierza Drawskiego- Pałac w Siemczynie.

Owocem aktywności artystów są nietuzinkowe prace malarskie i rzeźbiarskie. Uczestnicy pleneru skupili się na oddaniu atmosfery miejsc bliskich naszym sercom, wydobyli piękno z pomników historii, otaczającej przyrody, kreując swe wizje w rytmie indywidualnej wrażliwości i wyobraźni twórczej. Powstałe dzieła są promocją tego, co najpiękniejsze w naszym regionie, w Polsce i powinny znaleźć swoje miejsce na stałej wystawie w galerii.

Prace, które powstały podczas I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja Kultura 2018, można oglądać do 30 listopada, od poniedziałku do piątku w sali Galeria w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, ul. Szpitalna 1, w godzinach pracy instytucji.

 

Na wystawie znajdują się prace następujących artystów:

Jan Bachar

Monika Bogdanwicz

Larysa Dem’ Yanishina

Mariusz Iliasiuk

Kazimierz Jerzok

Olga Kokoryn

Jan Kosiorek

Longina Malinowski

Tatjana Popowniczenko

Natalia Szynal

Herbert Zacharski

Regina Zacharski

 

Serdecznie zapraszamy!

Roman Tranbowicz

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności