logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Biegacz chwycił mdlejącego rywala. Udzielił pomocy i pobiegł dalej [WIDEO]

23.04.2018 09:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Biegacz chwycił mdlejącego rywala. Udzielił pomocy i pobiegł dalej [WIDEO]
fot. WOPR

Bieg Osińskiego. Zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę – tak można podsumować sytuację, jaka miała miejsce podczas niedzielnego biegu na dystansie 10-kilometrów. Jeden z biegaczy zasłabł i tylko szybka reakcja jego rywala uchroniła go od niebezpieczeństwa.

-Żeby nie reakcja tej osoby to mogłoby się skończyć tragicznie –mówią świadkowie.  -Biegacz został w ostatniej chwili złapany co uchroniło go od uderzenia głową w asfalt.

-Podczas biegu dostaliśmy zgłoszenie o osobie, która potrzebuje pomocy –mówią ratownicy WOPR, którzy zabezpieczali bieg. -Na miejsce natychmiast został wysłany zespół quadem z torbą PSP R1 oraz karetka. Po dojechaniu na miejsce pomocy udzielał już jeden z biegaczy –dodają.

Biegaczem, który udzielał pomocy okazał się Apoloniusz Kurylczyk, który jest instruktorem i wiceprezesem zachodniopomorskiego WOPR. Na bieg do Szczecinka zaprosili go szczecineccy woprowcy. Biegacz po udzieleniu pomocy i przekazaniu mężczyzny ratownikom, ruszył dalej na trasę. Linię mety przekroczył z czasem 00:51:50 w tym około 5 minut pomocy rywalowi.

Gratulujemy postawy i wyniku!

  AKTUALIZACJA  

Jak poinformował nas Maciej Makselon, dyrektor OSiR-u, w kierunku biegacza, który pomógł rywalowi skierowane zostały już podziękowania. Organizatorzy chcą także zaprosić go na przyszłoroczną edycję biegu, w którym będzie startował jako gość honorowy.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności