logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Bezpieczeństwo podczas wakacji

29.06.2018 07:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Bezpieczeństwo podczas wakacji
fot. Paulina Peciak-Nazarewska

Po wytężonej 10-miesięcznej pracy nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów okres wakacji. Jest to czas przede wszystkim zabaw, zawierania znajomości, nowych przeżyć. Szczególnie w takich chwilach najważniejsze jest bezpieczeństwo, o którym nie należy zapominać.

Straż Miejska w Szczecinku jeszcze przed samymi wakacjami przeprowadziła wiele spotkań w szkołach i przedszkolach mających na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

-O zachowaniach w sytuacjach zagrożeń rozmawiamy także z uczestnikami półkolonii letnich. Przypominamy o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku, w kontakcie z osobami obcymi, poznanymi również przez Internet. Uczniowie dowiadują się także o prawidłowym zachowaniu w kontakcie ze zwierzętami, a także nad wodą, w lesie, czy w górach. Podczas spotkań wykorzystujemy alkogogle oraz narkogogle, by uświadomić jak niebezpieczne są te używki, z którymi szczególnie w wakacje mogą mieć do czynienia –podsumowuje spotkanie Paulina Peciak-Nazarewska ze szczecineckiej Straży Miejskiej.

Srażnicy namawiają wszystkich do aktywnego spędzania wolnych chwil, by ograniczać przesiadywanie przed komputerami. By zasady bezpieczeństwa podczas wakacji były lepiej zapamiętane, Straż Miejska w Szczecinku przygotowała specjalne ulotki oraz plakaty, które są wręczane podczas spotkań. 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności