logo iszczecinek.pl

Polecamy Siłownie plenerowe i strefy relaksu przy szkołach. Znamy szczegóły [WIDEO] Bajka terapeutyczna dla osób z kynofobią Uroczyste przekazanie radiowozu dla szczecineckich policjantów [WIDEO] W Szczecinku będzie nowy czujnik jakości powietrza Studenci uczyli się robić meble w Kronospan Design Factory Polecamy

BARWICE: Uroczyste otwarcie Placu Wolności

09.04.2014 11:33
A A A
Zdjęcie do artykułu BARWICE: Uroczyste otwarcie Placu Wolności
fot. Marian Sadkowski

„Rewitalizacja Centrum Barwic - Przebudowa Placu Wolności” to inwestycja, która poprawiła wizerunek całego centrum Barwic. Już w najbliższą sobotę (12.04.2014r.) odbędzie się uroczyste otwarcie Placu Wolności.

W trakcie realizacji inwestycji przebudowano nie tylko Plac Wolności ,ale również częściowo ulicę Szkolną i Wojska Polskiego, przebudowano jezdnię i chodniki, a także sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Dobudowano nowe przyłącza sieci wodociągowej. Rozbudowano oświetlenie drogowe i sieć energetyczną. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 4mln 370 tys. zł.

Jak to często bywa przy tak dużych inwestycjach nie obyło się bez opóźnień i problemów. Prace były wstrzymywane m.in. z powodu niskich temperatur i odnalezienia szczątków ludzkich. Pierwszy termin oddania placu zaplanowany był na 17 września 2013 roku, a rzeczywiste oddanie placu miało miejsce 5 miesięcy później.

Na zrewitalizowanym placu, postawiono nowe słupy oświetleniowe, ławki, stojaki na rowery. Wybudowano parkingi. Posadzono 750 roślin i dodatkowo mają pojawić się jeszcze stojące kwietniki. W pobliżu placu jest również miejsce pamięci, w którym ustawiono pomnik upamiętniający 70 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo ważnym elementem placu jest również fontanna.

Pomimo tego, że mieszkańcy korzystają już z przebudowanego Placu Wolności, 12 kwietnia zaplanowano jego uroczyste otwarcie, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Barwic i okolic.

Plan uroczystego otwarcia:

  • godz. 16.00 – kiermasz wielkanocny
  • godz. 17.00 – uroczyste otwarcie: występy artystyczne, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, uruchomienie fontanny, uruchomienie hejnału z wieży kościelnej.
  • godz. 20.00 – widowisko Teatr Ognia

Podczas otwarcia o godz. 17.00 z wieży Kościoła Parafialnego w Barwicach będzie można usłyszeć hejnał Barwic. Dzięki środkom pozyskanym z UE możliwy był zakup urządzenia odtwarzającego hejnał, który wraz z wzmacniaczem i sześcioma głośnikami tubowymi został zamontowany właśnie na wieży kościoła. Na co dzień hejnał odgrywany będzie o godz. 11.55 tuż przed modlitwą „Anioł Pański” w samo południe. Urządzenie odtwarzające hejnał ma zaprogramowany szereg pieśni, które będzie można włączać zgodnie z kalendarzem liturgicznym.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności