logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Bal charytatywny dla Martynki odwołany

09.05.2018 12:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Bal charytatywny dla Martynki odwołany
fot. iszczecinek.pl

Z przykrością informujemy, iż organizowany przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego piąty Bal Charytatywny, z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia, nie odbędzie się. W tym roku celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację 6-letniej Martynki.

-Nie znaczy to wcale, że pozostawimy Martynkę Stawowską bez pomocy. Postanowiliśmy wesprzeć rehabilitację i leczenie dziewczynki w dwojaki sposób. Po pierwsze do końca maja będziemy zbierać pieniądze na utworzonym specjalnie dla Martynki koncie. Po zakończeniu zbiórki, środki zostaną przekazane rodzicom dziewczynki. Po drugie siódmy Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej, który odbędzie się pod koniec września, będzie organizowany na rzecz dwójki chorych dzieci - jednym z nich jest Martynka. –poinformował Piotr Rozmus.

Martynka urodziła się 5 stycznia 2012 roku w Szczecinku, zaraz po urodzeniu stwierdzono  u niej  przepuklinę  oponowo-  i rdzeniową  czyli rozszczep kręgosłupa na odcinku 15. Została przewieziona do szpitala w Koszalinie gdzie 6 stycznia przeszła operacje zamknięcia przepukliny. Tydzień później przeszła tez operacje wszczepienia  zastawki która odprowadza płyn mózgowo- rdzeniowy do otrzewnej. W związku z końsko szpotawymi kończynami dolnymi przeszła kilka zabiegów podcięcia ścięgien Achillesa(zabieg Ponseti’ ego) i roczne leczenie w gipsach w celu wyprofilowania stop. Dziewczynka ma tez różne schorzenia towarzyszce rozszczepowi tj. niedowład kończyn dolnych, wodogłowie  (zastawka), pęcherz neurogenny (jest cewnikowana 4 razy dziennie), porażony odcinek jelita grubego, zakotwiczony rdzeń kręgowy, podwinięty staw biodrowy lewy. Jest pod opieką wielu specjalistów m. In. neurologa, nefrologa, urologa,  neurochirurga, ortopedy(Poznań) Potrzebuje ciągłej rehabilitacji która przynosi widoczne efekty. Martyna  jest pod opieką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku (gdzie ma zajęcia z psychologiem i 2 razy w tyg. rehabilitacje ) oprócz tego 2 razy w tyg. jeździ prywatnie na rehabilitacje do Okonka.  Mniej  więcej  2  razy w roku wymagana jest wymiana ortez, dzięki którym dziewczynka chodzi, dodatkowo nosi buty robione na miarę, zakładane na ortezy. Dwa do trzech razy w roku (co zależy od środków finansowych) jeździ na turnusy rehabilitacyjne.

Leczenie Martyny jest bardzo kosztowne. Bez ludzi dobrej woli pomagających Martynce było by to niemożliwe.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności