logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Alarm smogowy w kraju. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

10.01.2017 20:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Alarm smogowy w kraju. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?
fot. GIOŚ

Od kilku dni w wielu miastach naszego kraju obowiązuje alarm smogowy. Stan powietrza w kilku największych miastach w Polsce jest bardzo zły. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska na bieżąco monitoruje sytuację w kraju, a dane publikuje na specjalnie przygotowanej mapie. Z uwagi na to, że w Szczecinku mamy automatyczną stację pomiarową, dane z niej także widoczne są na mapie. Niestety przy Szczecinku nie zobaczymy zielonej kropki, która świadczyłaby o tym, że jakość powietrza w naszym mieście jest bardzo dobra.

Według danych stacji pomiarowej zlokalizowanej przy ul. Przemysłowej stan powietrza w naszym mieście jest umiarkowany. Dopuszczalny dobowy poziom stężenia pyłów PM10 w powietrzu wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny. Według danych ze stacji (stan na 10.01.2017 godz. 20:00) wynika, że poziom pyłu PM10 wynosi 98 mikrogramów na metr sześcienny i z każdą godziną rośnie.

tab. WIOŚ Szczecin (stan na 10.01.2017 godz. 20:00 - kliknij na obrazek, aby zobaczyć aktualne dane)

Co to oznacza dla mieszkańców?

Według GIOŚ poziom umiarkowany oznacza to, że jakość powietrza jest akceptowalna. Zanieczyszczenie powietrza może jednak stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci). Warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności